Корпус інженерів армії США допоможе трансформувати Держспецслужбу транспорту
Джерело: пресслужба Міністерства оборони України
Корпус інженерів армії США допоможе трансформувати Державну спеціальну службу транспорту України для реалізації планів із відновлення України.
Як зазначається, у Вашингтоні відбулася зустріч заступника міністра оборони України з питань європейської інтеграції Олександра Балануци та голови адміністрації Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ) бригадного генерала Олександра Яковця з делегацією Корпусу інженерів армії США, яку очолив командувач Північноатлантичного дивізіону бригадний генерал Джон Ллойд.
Під час зустрічі сторони обговорили напрямки подальшого стратегічного партнерства між ДССТУ та Корпусом інженерів армії США. Зокрема, увагу було зосереджено на викликах у будівництві фортифікаційних споруд, розмінуванні та захисті об’єктів критичної інфраструктури.
“Досвід, який має Корпус інженерів армії США, допоможе трансформувати Державну службу спеціального транспорту. Застосування практик та організаційних моделей американських інженерів допоможе підвищити ефективність робіт ДССТУ. Ми готові використовувати досвід партнерів задля швидкого розвитку наших служб”, – зазначив Балануца.
Сторони також звірили стан виконання поточних проєктів, що реалізуються за підтримки американських колег, та окреслили плани їх подальшого розвитку.
“Партнерство між нашими двома організаціями є взаємовигідним для обох країн, і ми з нетерпінням чекаємо продовження діалогу. Сподіваємося незабаром знову зустрітися особисто, щоб більш детально визначити довгострокові цілі та бачення”, – зауважив Ллойд.
Окремою темою стало навчання, а саме підготовка та підвищення кваліфікації українських спеціалістів у сфері проєктування, будівництва та контролю. Також досягнуто конкретних домовленостей з цього питання.
“Багатовікова практика виконання Корпусом інженерів армії США завдань з розмінування місцевості, будівництва та реконструкції обʼєктів інфраструктури, зокрема спеціального призначення, надасть змогу швидко адаптуватись до викликів сьогодення, зумовлених повномасштабним вторгненням Росії, та набути спроможностей для реалізації планів з відновлення нашої країни”, – підсумував Яковець.
- Фінляндія вирішила передати Україні 24-й пакет військової допомоги у розмірі 159 мільйонів євро. Президент країни затвердив це рішення 28 червня за поданням уряду.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.