Космічні агентства України та Польщі підписали заяву про співпрацю щодо членства в ЄКА

Джерело: Державне космічне агентство України

Космічні агентства України та Польщі підписали спільну заяву щодо співпраці на шляху України до членства в Європейському космічному агентстві (ЄКА).

Делегація Державного космічного агентства України під головуванням в.о. голови Володимира Беня бере участь у заходах 74-го Міжнародного астронавтичного конгресу (МАК).

МАК проходить у м. Баку (Азербайджан) з 2 по 6 жовтня 2023 року та є найвизначнішою подією року для світової космічної громадськості.

Саме в межах цього заходу Державне космічне агентство та Польське космічне агентство (POLSA) підписали спільну заяву щодо співпраці на шляху України до членства в Європейському космічному агентстві.

Спільна заява засвідчує взаємну зацікавленість сторін розширювати співпрацю, зміцнювати двосторонні відносини, прагнення України щодо набуття членства в Європейському космічному агентстві, а також підтримку ДКА у визначенні заходів та кроків, які сприятимуть діалогу України та Європейського космічного агентства.

Документ укладено на основі меморандуму про взаєморозуміння між ДКА та POLSA у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях від 20 квітня 2015 року, виконавчої домовленості в межах меморандуму, підписаної 9 листопада 2022 року та протоколу робочої зустрічі між Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України та POLSA.

Церемонія підписання відбулася за підтримки Посольства України в Азербайджанській Республіці.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.

У Сінгапурі до 20 днів ув’язнення засудили 31-річного чоловіка, який недбало ставився до 43 котів у порожній квартирі.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

За даними NASA, північне сяйво в небі над Північною Америкою та Європою у травні, ймовірно, було найсильнішим за останні століття.

28 травня прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським, зазначив, що усе озброєння, які постачає Україні Брюссель, має бути використане українськими військовими на своїй території.