З космодрому США відбувся успішний запуск ракети-носія Antares, створеної за участі українських підприємств

Джерело: Державне космічне агентство України.

Сьогодні, 2 серпня 2023 року, о 3 годині 31 хвилині за київським часом із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) відбувся успішний запуск ракети-носія середнього класу Antares, створеної за участі українських підприємств.

Ракета вивела на орбіту космічний корабель Cygnus із корисним навантаженням для Міжнародної космічної станції.

Основна конструкція першого ступеня ракети-носія і частина наземного обладнання розроблена Конструкторським бюро “Південне” та виготовлена Південним машинобудівним заводом (м. Дніпро) в кооперації з українськими підприємствами “Київприлад” (м. Київ), “Хартрон-Аркос” (м. Харків), “Хартрон-Юком” (м. Запоріжжя), “Чезара Телеметрія”, “Рапід” (м. Чернігів) на замовлення корпорації Northrop Grumman (США).

Підготовку PH Antares, її випробування та запуск проведено за участі фахівців ДП “КБ “Південне”, ДП “ВО ПМЗ” та ТОВ “Хартрон-Аркос”. На ДП “КБ “Південне” фахівці підприємства в режимі реального часу здійснювали технічну підтримку пуску і в повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності.

Усього з 2013 року ракета-носій Antares стартувала 18 разів, 17 із них – успішно.

Сьогоднішній 18-й пуск був останній в модифікації РН Antares 230+, створеної за участі українських підприємств. Для наступних трьох запусків у 2023-2024 роках корпорація Northrop Grumman зафрахтувала три РН Falcon 9 у компанії SpaceX.

Надалі корпорація Northrop Grumman у співпраці з американською компанією Firefly Aerospace має намір створити оновлену версію ракети Antares 330, що дозволить вирішити питання залежності від іноземних постачальників обладнання.

Україна постала перед серйозною проблемою забезпечення електроенергією, оскільки РФ  посилюють атаки на електростанції, що негативно впливає на виробництво зброї. Це стало відомо під час спроби країни стримати просування російських військ.

У середу, 22 травня, графіки відключень світла в Україні почнуть діяти з 20 години.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.