Кожен п’ятий дорослий український переселенець у Польщі є чоловіком — дослідження

Джерело: Національний банк Польщі на своєму сайті

Кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.

До 2022 року співвідношення жінок і чоловіків серед українських мігрантів становило приблизно 55% проти 45%. Однак, серед осіб, які переїхали в останні два роки, цей показник змінився на 78% проти 22% зі збільшенням частки чоловіків до 19% наприкінці 2022 року.

Основним джерелом доходів для українських мігрантів є заробітна плата, проте економічний стан переселенців є складнішим, ніж у тих, хто мігрував до війни. Інтеграція біженців на польському ринку праці у 2023 році сповільнилася порівняно з попереднім роком.

Фото: Нацбанк Польщі

Українці, як правило, добре освічені, однак їхній дохід більше залежить від обраної галузі та часу прибуття, ніж від освітнього рівня. Українці, які зайняті у сферах ІТ, будівництва та транспорту, мають найвищий рівень заробітної плати. Це стосується як довоєнних мігрантів, так і переселенців.

Середня зарплата українських мігрантів становить трохи менше як 3500 злотих (близько 33 000 гривень).

Щодо соціальної допомоги від польської держави – 31% довоєнних мігрантів та 53% біженців отримують підтримку. Зазвичай, це відбувається у межах програми “500+” на дітей. Цей показник знизився порівняно з минулим роком.

Розходження у планах майбутнього перебування в Польщі залишаються між довоєнними мігрантами та переселенцями, хоча серед останніх зросла частка тих, хто планує залишитися в країні на довший термін.

Дослідження проведено Національним банком Польщі у період з травня по липень 2023 року. Опитування проводилися регіональними філіями банку по всіх воєводствах, зібрано 3658 анкет від українських мігрантів.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.