Кожна третя дитина у світі короткозора – дослідження
Джерело: CNN
Нове дослідження, опубліковане в British Journal of Ophthalmology, свідчить, що кожна третя дитина нині короткозора або ж нездатна чітко бачити предмети на відстані.
За словами вчених, однією з причин цього погіршення став карантин через COVID-19, оскільки діти проводили більше часу перед екранами та менше – на вулиці.
Вчені дослідили понад п’ять мільйонів дітей і підлітків із 50 країн на всіх шести континентах.
Експерти наголосили, що короткозорість, або міопія, є проблемою глобального здоров’я, і вплине на мільйони дітей до 2050 року.
Найвищі показники міопії виявили в Азії: 85% дітей у Японії та 73% у Південній Кореї є короткозорими, у Китаї та Росії їх – понад 40%.
Тоді як Парагвай і Уганда (приблизно 1%) мали один із найнижчих рівнів короткозорості, а Велика Британія, Ірландія та США – близько 15%.
Результати аналізу засвідчили, що в період з 1990 по 2023 роки короткозорість зросла втричі – до 36%. І зростання було “особливо помітним” після пандемії COVID-19.
Як розповіли науковці, короткозорість зазвичай починається в молодшому шкільному віці і має тенденцію до погіршення, поки око не припинить рости, приблизно у 20-річному віці. Існують фактори, які роблять це набагато ймовірнішим – життя у Східній Азії є одним із них.
Водночас це залежить від генетики – рис, які діти успадковують від батьків. Але є й інші чинники, зокрема особливо ранній вік (два роки), коли діти починають навчання у таких місцях, як Сінгапур і Гонконг. Це означає, що вони проводять більше часу, зосереджуючись на книгах і екранах в дитинстві, що напружує м’язи очей і може призвести до короткозорості.
При цьому в Африці, де навчання в школі розпочинається у віці шести-восьми років, короткозорість зустрічається в сім разів рідше, ніж в Азії.
Вчені встановили, що вищі шанси міопії мають дівчата, тому що вони, як правило, витрачають менше часу на заняття на свіжому повітрі в школі та вдома, коли виростають.
“Діти повинні проводити щонайменше дві години на вулиці щодня, особливо у віці від семи до дев’яти років, щоб зменшити їхні ризики бути короткозорими”, –зазначив Деніел Хардіман-Маккартні, клінічний консультант Коледжу оптометристів Британії.
Він також порекомендував батькам водити дітей на перевірку зору у віці 7-10 років, навіть якщо їхній зір перевіряли в молодшому віці.
Серед головних симптомів міопії – труднощі з читанням слів на відстані, головні болі та регулярне тертя очей.
- Понад 3600 хімічних речовин, дозволених для контакту з харчовими продуктами в упаковці, кухонному посуді або харчовому обладнанні, виявили в організмі людини, про що свідчить нове дослідження.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.
Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.