Кожна третя дитина у світі короткозора – дослідження

Джерело: CNN

Нове дослідження, опубліковане в British Journal of Ophthalmology, свідчить, що кожна третя дитина нині короткозора або ж нездатна чітко бачити предмети на відстані.

За словами вчених, однією з причин цього погіршення став карантин через COVID-19, оскільки діти проводили більше часу перед екранами та менше – на вулиці.

Вчені дослідили понад п’ять мільйонів дітей і підлітків із 50 країн на всіх шести континентах.

Експерти наголосили, що короткозорість, або міопія, є проблемою глобального здоров’я, і вплине на мільйони дітей до 2050 року.

Найвищі показники міопії виявили в Азії: 85% дітей у Японії та 73% у Південній Кореї є короткозорими, у Китаї та Росії їх – понад 40%.

Тоді як Парагвай і Уганда (приблизно 1%) мали один із найнижчих рівнів короткозорості, а Велика Британія, Ірландія та США – близько 15%.

Результати аналізу засвідчили, що в період з 1990 по 2023 роки короткозорість зросла втричі – до 36%. І зростання було “особливо помітним” після пандемії COVID-19.

Як розповіли науковці, короткозорість зазвичай починається в молодшому шкільному віці і має тенденцію до погіршення, поки око не припинить рости, приблизно у 20-річному віці. Існують фактори, які роблять це набагато ймовірнішим – життя у Східній Азії є одним із них.

Водночас це залежить від генетики – рис, які діти успадковують від батьків. Але є й інші чинники, зокрема особливо ранній вік (два роки), коли діти починають навчання у таких місцях, як Сінгапур і Гонконг. Це означає, що вони проводять більше часу, зосереджуючись на книгах і екранах в дитинстві, що напружує м’язи очей і може призвести до короткозорості.

При цьому в Африці, де навчання в школі розпочинається у віці шести-восьми років, короткозорість зустрічається в сім разів рідше, ніж в Азії.

Вчені встановили, що вищі шанси міопії мають дівчата, тому що вони, як правило, витрачають менше часу на заняття на свіжому повітрі в школі та вдома, коли виростають.

“Діти повинні проводити щонайменше дві години на вулиці щодня, особливо у віці від семи до дев’яти років, щоб зменшити їхні ризики бути короткозорими”, –зазначив Деніел Хардіман-Маккартні, клінічний консультант Коледжу оптометристів Британії.

Він також порекомендував батькам водити дітей на перевірку зору у віці 7-10 років, навіть якщо їхній зір перевіряли в молодшому віці.

Серед головних симптомів міопії – труднощі з читанням слів на відстані, головні болі та регулярне тертя очей.

7 квітня президент Володимир Зеленський призначив Андрія Мельника Постійним представником України при Організації Обʼєднаних Націй.

Беверлі Ейкінс, мати віцепрезидента США JD Венса, відсвяткувала десять років тверезості на церемонії у Білому домі. У п’ятницю, в оточенні друзів і родини, вона отримала відзнаку на честь свого одужання.

Генеральний штаб ЗСУ не підтримав підготовлений Міністерством оборони законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану. Командування української армії виступило проти ініціативи, позаяк реалізація документа призвела б до одномоментної демобілізації значної кількості досвідчених військових.

Глава Європейського центрального банку Крістін Лагард закликала до революції у сфері платежів — задля скасування залежності Європи від американських і китайських платіжних систем, таких як Visa, Mastercard, PayPal та Alipay. Описуючи це як “марш до незалежності”, Лагард наголосила: “Європа повинна створити власну альтернативу, аби забезпечити фінансовий суверенітет”.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України наземний роботизований комплекс D-21-12R українського виробництва.