«Краще відкласти»: економіст Френсіс Фукуяма про доцільність виборів під час війни

Джерело: Френсіс Фукуяма в інтерв’ю “NV”

Американський філософ та політичний економіст Френсіс Фукуяма заявив, що проводити вибори в Україні під час війни недоцільно, тому краще їх відкласти.

На думку економіста, вибори в Україні – це питання, яке врешті-решт має бути вирішене. Фукуяма зазначив, що доки триває повномасштабна війна, їх проведення стане для всіх великим фактором відволікання.

“Я вважаю, що вибори – це питання, яке врешті-решт має бути вирішене. Але, думаю, всі усвідомлюють перешкоди для цього в короткостроковій перспективі, коли триває війна, коли так багато українців переміщено, сотні тисяч воюють на фронті, мільйони виїхали з країни. За таких умов проведення виборів насправді буде для всіх великим відволікаючим фактором. Оскільки я не вірю, що ця війна триватиме вічно, думаю, було б краще відкласти їх до того часу, коли люди зможуть якось перевести подих, і тоді вже зосередитися на політиці”, – сказав Френсіс Фукуяма.

Водночас Фукуяма визнає, що політичне життя в Україні триває, громадянське суспільство розвивається, а між українцями точаться дискусії.

“Але, думаю, зараз усі розуміють, що є єдина потреба – підтримати військових, аби здобути перемогу”, – зазначив Френсіс Фукуяма.

Довідково. Френсіс Фукуяма – американський філософ, політичний економіст і публіцист японського походження. Професор Стенфордського університету.

Френсіс Фукуяма уважно стежить за подіями в Україні ще з часів “Помаранчевої революції”. У вересні 2013 року, за два місяці до “Євромайдану”, він був у Києві і під час однієї зі своїх лекцій з глибоким розчаруванням говорив про провал демократичних перетворень в Україні, наслідком яких стало президентство Віктора Януковича.

У серпні 2016 відвідав Львів, де виступив із публічною лекцією.

У 2022 році Фукуяма чи не щотижня давав інтерв’ю про Україну. Він є науковим керівником програми Ukrainian Emerging Leadership у Стенфорді.

В травні 2023 року Френсіс став одним з амбасадорів нового напряму “Гуманітарне розмінування” проєкту United24.

В умовах повномасштабної війни, активна фаза якої не припиняється, зникнення бійців на полі бою стають…

Після повномасштабного вторгнення тисячі українок вимушені були рятувати своїх дітей, виїжджаючи за кордон. Одна з них Олександра Нікітіна, яка не лише евакуювала трьох дітей, але й вступила до Лондонської школи економіки, дослідила унікальність українського волонтерства та заснувала проєкт «Втомлена». В інтерв’ю «Буквам» вона розповідає про шлях від Криму до створення фундаменту для майбутніх змін у країні.

Українська влада неодноразово заявляла, що контракт про транзит російського газу не планують продовжувати після завершення його дії у 2025 році. Це, за словами Bloomberg, може призвести до того, що у РФ з’являться нові мішені в Україні.

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов повідомив, що українські БпЛА можуть завдавати ударів по цілях, розташованих на відстані до двох тисяч кілометрів.

Бійці 93 окремої механізованої бригади “Холодний Яр” разом із сусідніми підрозділами відбили один з наймасштабніших штурмів останнім часом на Бахмутському напрямку в районі села Кліщіївка.