«Краще відкласти»: економіст Френсіс Фукуяма про доцільність виборів під час війни

Джерело: Френсіс Фукуяма в інтерв’ю “NV”

Американський філософ та політичний економіст Френсіс Фукуяма заявив, що проводити вибори в Україні під час війни недоцільно, тому краще їх відкласти.

На думку економіста, вибори в Україні – це питання, яке врешті-решт має бути вирішене. Фукуяма зазначив, що доки триває повномасштабна війна, їх проведення стане для всіх великим фактором відволікання.

“Я вважаю, що вибори – це питання, яке врешті-решт має бути вирішене. Але, думаю, всі усвідомлюють перешкоди для цього в короткостроковій перспективі, коли триває війна, коли так багато українців переміщено, сотні тисяч воюють на фронті, мільйони виїхали з країни. За таких умов проведення виборів насправді буде для всіх великим відволікаючим фактором. Оскільки я не вірю, що ця війна триватиме вічно, думаю, було б краще відкласти їх до того часу, коли люди зможуть якось перевести подих, і тоді вже зосередитися на політиці”, – сказав Френсіс Фукуяма.

Водночас Фукуяма визнає, що політичне життя в Україні триває, громадянське суспільство розвивається, а між українцями точаться дискусії.

“Але, думаю, зараз усі розуміють, що є єдина потреба – підтримати військових, аби здобути перемогу”, – зазначив Френсіс Фукуяма.

Довідково. Френсіс Фукуяма – американський філософ, політичний економіст і публіцист японського походження. Професор Стенфордського університету.

Френсіс Фукуяма уважно стежить за подіями в Україні ще з часів “Помаранчевої революції”. У вересні 2013 року, за два місяці до “Євромайдану”, він був у Києві і під час однієї зі своїх лекцій з глибоким розчаруванням говорив про провал демократичних перетворень в Україні, наслідком яких стало президентство Віктора Януковича.

У серпні 2016 відвідав Львів, де виступив із публічною лекцією.

У 2022 році Фукуяма чи не щотижня давав інтерв’ю про Україну. Він є науковим керівником програми Ukrainian Emerging Leadership у Стенфорді.

В травні 2023 року Френсіс став одним з амбасадорів нового напряму “Гуманітарне розмінування” проєкту United24.

Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.