«Краще відкласти»: економіст Френсіс Фукуяма про доцільність виборів під час війни

Джерело: Френсіс Фукуяма в інтерв’ю “NV”

Американський філософ та політичний економіст Френсіс Фукуяма заявив, що проводити вибори в Україні під час війни недоцільно, тому краще їх відкласти.

На думку економіста, вибори в Україні – це питання, яке врешті-решт має бути вирішене. Фукуяма зазначив, що доки триває повномасштабна війна, їх проведення стане для всіх великим фактором відволікання.

“Я вважаю, що вибори – це питання, яке врешті-решт має бути вирішене. Але, думаю, всі усвідомлюють перешкоди для цього в короткостроковій перспективі, коли триває війна, коли так багато українців переміщено, сотні тисяч воюють на фронті, мільйони виїхали з країни. За таких умов проведення виборів насправді буде для всіх великим відволікаючим фактором. Оскільки я не вірю, що ця війна триватиме вічно, думаю, було б краще відкласти їх до того часу, коли люди зможуть якось перевести подих, і тоді вже зосередитися на політиці”, – сказав Френсіс Фукуяма.

Водночас Фукуяма визнає, що політичне життя в Україні триває, громадянське суспільство розвивається, а між українцями точаться дискусії.

“Але, думаю, зараз усі розуміють, що є єдина потреба – підтримати військових, аби здобути перемогу”, – зазначив Френсіс Фукуяма.

Довідково. Френсіс Фукуяма – американський філософ, політичний економіст і публіцист японського походження. Професор Стенфордського університету.

Френсіс Фукуяма уважно стежить за подіями в Україні ще з часів “Помаранчевої революції”. У вересні 2013 року, за два місяці до “Євромайдану”, він був у Києві і під час однієї зі своїх лекцій з глибоким розчаруванням говорив про провал демократичних перетворень в Україні, наслідком яких стало президентство Віктора Януковича.

У серпні 2016 відвідав Львів, де виступив із публічною лекцією.

У 2022 році Фукуяма чи не щотижня давав інтерв’ю про Україну. Він є науковим керівником програми Ukrainian Emerging Leadership у Стенфорді.

В травні 2023 року Френсіс став одним з амбасадорів нового напряму “Гуманітарне розмінування” проєкту United24.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.