Країни Балтії домовилися щодо прискорення відключення від російської енергосистеми
Джерело: Міністерство енергетики Литви.
Очільники міністерств енергетики Литви, Латвії та Естонії домовилися не пізніше лютого 2025 року досягти синхронізації електромереж країн Балтії з мережами континентальної Європи.
“Рішення прийнято з урахуванням геополітичної ситуації, що змінилася, з безпекою в регіоні в умовах війни в Україні. Це ще раз підтверджує єдність країн Балтії в досягненні спільних цілей енергетичної безпеки”, — йдеться в повідомленні.
Планується підписати документи на початку серпня. Угоду укладуть між прем’єр-міністрами країн Балтії та операторами системи передачі.
Згідно з угодою оператори мають до серпня 2024 року оголосити про спільне рішення не продовжувати контракт з БРЕЛЛ. Наступним кроком буде синхронізація з мережами континентальної Європи.
- Міністр оборони Естонії Ханно Певкур затвердив план розвитку військового відомства на 2024-2027 роки, який, окрім формування сил та засобів, передбачено створення медичного центру.
- Литовський національний центр управління кризами підтвердив, що потенційний витік даних саміту НАТО, пов’язаний зі зламом урядових систем Литви.
- Уряд Латвії ухвалив рішення про передачу Україні ще 11 автівок, конфіскованих у п’яних водіїв.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.