Країни Центрально-Східної Європи просять ЄС продовжити заборону на імпорт українського зерна – міністр Угорщини

Джерело: Reuters

Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь повідомив, що п’ять центральноєвропейських членів ЄС спільно попросять Європейський Союз у середу, 19 липня, продовжити заборону на імпорт українського зерна після кінцевого терміну, який закінчується 15 вересня, щоб уникнути серйозних збоїв на ринку.

Прямуючи на зустріч у Варшаві, міністр сільського господарства Іштван Надь заявив в аеропорту, що Польща, Румунія, Болгарія, Угорщина та Словаччина проситимуть поки що залишити заборону на імпорт української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику.

Однак він додав, що вони також обговорять варіант, коли країни можуть індивідуально просити ЄС додати продукти до забороненого списку.

27 січня президент Володимир Зеленський зустрівся з главою Франції Емманюелем Макроном. Сторони зокрема обговорили подальшу підтримку України.

Печерський районний у місті Києві територіальний центр комплектування та соціальної підтримки незаконно утримує керівника виробництва компанії “Око камера”, котра виготовляє тепловізори для дронів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 січня. З початку доби відбулося 148 бойових зіткнень.

27 січня Посли країн Великої сімки закликали оперативно вирішити кризу в Агентстві оборонних закупівель, пов’язану з рішенням міністра оборони Рустема Умєрова всупереч закону не виконувати рішення Наглядової ради Агенції оборонних закупівель про продовження контракту з Мариною Безруковою.

Конфлікт між міністром оборони Русланом Умєровим і головою Агенції оборонних закупівель Мариною Безруковою загрожує стабільності постачання зброї до Збройних Сил України. Рішення Умєрова про розірвання контракту з Безрукової викликало спротив і нині порушує питання про можливі наслідки для оборонної стратегії країни в умовах повномасштабної війни з Росією. У NYT зауважили, що західні партнери пильно слідкують за питанням корупції в Україні, тоді як “у Москві та у певних колах Вашингтона шукають причини, щоб поставити під сумнів цілісність українського оборонного управління”.