Країни-партнери підготували понад 100 тисяч військовослужбовців ЗСУ – Генштаб

Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України

Станом на 21 листопада 2023 року інтенсивну підготовку в навчально-тренувальних центрах більш ніж 30 країн-партнерів завершили понад 100 тисяч військовослужбовців Збройних сил України.

За словами заступника начальника Генерального штабу ЗС України, генерал-майора Олександра Кириленка, менше ніж за два роки підготовлено більше ніж 100 тисяч військовослужбовців ЗСУ.

“Це було б неможливо без підтримки і допомоги країн-партнерів. Завдяки спільним зусиллям створено ефективну систему підготовки військовослужбовців ЗСУ, яка суттєво підтримує і нарощує спроможності всіх складових Сил оборони у відсічі збройної агресії Російської Федерації. Ми вдячні за цю підтримку”, – зазначив Олександр Кириленко.

Своєю чергою, начальник Головного управління доктрин та підготовки (J7) Генерального штабу ЗС України генерал-майор Олексій Таран зауважив, що сьогодні до організаційних заходів підготовки особового складу ЗС України за кордоном залучено коаліцію з 32 держав-партнерів, які організаційно входять до складу двох військових допоміжних місій Україні: Групи сприяння безпеці України (SAG-U) та Місії Європейського Союзу з військової допомоги Україні (EUMAM).

Як повідомив генерал-майор Олексій Таран, діючу систему підготовки зосереджено на чотирьох базових пріоритетах:

1) базова загальновійськова підготовка новонабраних рекрутів, тобто людей з цивільного життя, з яких у відносно короткий строк – 35 днів, необхідно зробити повноцінних стрільців піхотних підрозділів;

2) фахова підготовка – в першу чергу на іноземні зразки озброєнь та військової техніки: танки, БМП та БТР, артилерійські системи та високоточні ракетні системи залпового вогню, комплекси ППО та безпілотні системи різного бойового призначення, а також спеціалістів дефіцитних спеціальностей (бойових медиків, саперів, снайперів, операторів протитанкових комплексів тощо);

3) підготовка сучасних командирів-лідерів, особливо молодшої ланки – командирів відділень, взводів, рот, а також інструкторів-тактиків, які формують “базу” інструкторського складу для розповсюдження передових методик з підготовки безпосередньо на полігонах України;

4) колективна підготовка підрозділів різних рівнів та штабів для ефективного управління ними, в першу чергу для ведення наступу та штурмових дій.

Генерал-майор Олексій Таран від імені Генерального штабу ЗС України подякував партнерам за значний внесок у підготовку наших військ. Він наголосив, що Україна високо цінує професіоналізм солдат, сержантів, офіцерів, генералів держав-партнерів по коаліції.

Крім того, представники Генерального штабу Збройних сил України вручили військовим аташе країн-партнерів пам’ятні відзнаки від Головнокомандувача Збройних сил України генерала Валерія Залужного.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.

29 листопада голова МЗС ФРН Анналена Бербок наголосила, що союзники України з усього світу мають створити над цією країною “оборонний щит”, аби убезпечити від російських атак у зимовий період. 

Російська армія продовжує втрачати вищий склад командирів на війні проти України. 28 листопада ліквідований заступник командира 14-го армійського корпусу РФ генерал-майор Володимир Завадський.

Триває шістсот сорок четверта доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. На Лиманському напрямку українські військові відбили 15 атак противника в районах Серебрянського лісництва Луганської області; Торського, східніше Тернів, Ямполівки Донецької області.