Країни ЄС планують вперше запровадити санкції щодо російського СПГ
Джерело: Reuters
Країнам Європейського Союзу знадобляться тижні, щоб виробити наступний пакет санкцій проти Росії за вторгнення в Україну, повідомили дипломати ЄС. Заходи вперше можуть включати обмеження щодо російського експорту СПГ.
Зокрема Бельгія, Німеччина та Франція спільно звернулися до Європейської комісії з проханням оцінити, чи вдарить заборона на перевалку СПГ у портах сильніше по російській економіці, ніж по економіці ЄС.
Цей пакет – ще поки нариси – ми ніколи раніше не робили нічого схожого, – пояснив один дипломат, маючи на увазі СПГ.
Дипломати кажуть, що намагаються узгодити 14-й пакет до того, як Угорщина перейме головування в ЄС у липні. Прем’єр-міністр країни Віктор Орбан, що підтримує зв’язки з главою Росії Володимиром Путіним, раніше намагався заблокувати допомогу Україні та санкції проти Москви.
Для ухвалення нових обмежень потрібна одностайність.
Оскільки війна затягується, у ЄС закінчуються звичайні способи скоротити російські доходи. Питання обходу санкцій перебуває у центрі уваги з минулого року.
Ми були справді здивовані стійкістю російської економіки, але вона постраждала… Росія перетворюється на свого роду військову економіку, – додав дипломат.
Минулого місяця Кремль заявив, що Росія шукатиме способи подолати західні обмеження щодо операцій зі СПГ, зазначивши, що будь-які заходи дадуть зворотний ефект для європейської промисловості.
Країни ЄС також обговорюють окремий пакет санкцій проти Білорусі для закриття великої лазівки, що дозволяла багатьом товарам з ЄС потрапляти до Росії.
Раніше Іспанія попросила Європейський Союз зайняти більш жорстку позицію щодо імпорту російського скрапленого природного газу (СПГ), забезпечивши, щоб країни могли його блокувати, не перенаправляючи постачання до сусідів.
- Європейський Союз досяг попередньої угоди щодо газового регулювання, що дозволить країнам фактично заборонити російські постачання скрапленого природного газу (СПГ) без нових енергетичних санкцій.
- У США намагаються не допустити, аби Росія стала одним з головних експортерів скрапленого природного газу (СПГ). Вашингтон до цього часу намагався уникнути збоїв на світових енергетичних ринках.
- 2 листопада в заяві міністерства торгівлі США зазначили, що адміністрація Байдена додала 12 російських компаній до торговельного чорного списку за підтримку російських військових безпілотниками.
- Санкції Заходу проти експорту російської нафти не позбавляють Кремль доходів для фінансування війни в Україні, а це означає, що ці заходи не досягають однієї зі своїх головних цілей.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.