Країни ЄС планують вперше запровадити санкції щодо російського СПГ
Джерело: Reuters
Країнам Європейського Союзу знадобляться тижні, щоб виробити наступний пакет санкцій проти Росії за вторгнення в Україну, повідомили дипломати ЄС. Заходи вперше можуть включати обмеження щодо російського експорту СПГ.
Зокрема Бельгія, Німеччина та Франція спільно звернулися до Європейської комісії з проханням оцінити, чи вдарить заборона на перевалку СПГ у портах сильніше по російській економіці, ніж по економіці ЄС.
Цей пакет – ще поки нариси – ми ніколи раніше не робили нічого схожого, – пояснив один дипломат, маючи на увазі СПГ.
Дипломати кажуть, що намагаються узгодити 14-й пакет до того, як Угорщина перейме головування в ЄС у липні. Прем’єр-міністр країни Віктор Орбан, що підтримує зв’язки з главою Росії Володимиром Путіним, раніше намагався заблокувати допомогу Україні та санкції проти Москви.
Для ухвалення нових обмежень потрібна одностайність.
Оскільки війна затягується, у ЄС закінчуються звичайні способи скоротити російські доходи. Питання обходу санкцій перебуває у центрі уваги з минулого року.
Ми були справді здивовані стійкістю російської економіки, але вона постраждала… Росія перетворюється на свого роду військову економіку, – додав дипломат.
Минулого місяця Кремль заявив, що Росія шукатиме способи подолати західні обмеження щодо операцій зі СПГ, зазначивши, що будь-які заходи дадуть зворотний ефект для європейської промисловості.
Країни ЄС також обговорюють окремий пакет санкцій проти Білорусі для закриття великої лазівки, що дозволяла багатьом товарам з ЄС потрапляти до Росії.
Раніше Іспанія попросила Європейський Союз зайняти більш жорстку позицію щодо імпорту російського скрапленого природного газу (СПГ), забезпечивши, щоб країни могли його блокувати, не перенаправляючи постачання до сусідів.
- Європейський Союз досяг попередньої угоди щодо газового регулювання, що дозволить країнам фактично заборонити російські постачання скрапленого природного газу (СПГ) без нових енергетичних санкцій.
- У США намагаються не допустити, аби Росія стала одним з головних експортерів скрапленого природного газу (СПГ). Вашингтон до цього часу намагався уникнути збоїв на світових енергетичних ринках.
- 2 листопада в заяві міністерства торгівлі США зазначили, що адміністрація Байдена додала 12 російських компаній до торговельного чорного списку за підтримку російських військових безпілотниками.
- Санкції Заходу проти експорту російської нафти не позбавляють Кремль доходів для фінансування війни в Україні, а це означає, що ці заходи не досягають однієї зі своїх головних цілей.
Польща активізувала свою військову авіацію 25 грудня у зв’язку з масованою атакою з боку Росії на територію України.
Уночі та вранці у середу, 25 грудня, російські війська чотири рази обстріляли прикордонні райони та населені пункти Сумської області.
У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують спонукати українських дітей робити доноси.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 248 бойових зіткнень.
24 грудня керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що інформація про зниження мобілізаційного віку, існування якихось законопроектів, є брехнею.