Кремль фінансує російську пропаганду у країнах ЄС через «правозахисний» державний фонд
Джерело: The Guardian
Витік внутрішніх документів розкрив діяльність Російського державного фонду правового захисту в ЄС. Як стало відомо, фонд, який за заявами європейських спецслужб і аналітиків, фактично є інструментом впливу Кремля, функціонує в 48 країнах Європи та світу.
За внутрішніми документами Фонду підтримки та захисту прав земляків закордоном, свідчать, що фонд фінансує пропагандистські сайти, орієнтовані на європейців. Він допомагав оплачувати захист засудженого торговця зброєю Віктора Бута та вбивці Вадима Красікова.
Документи також вказують на те, що фонд витратив сотні тисяч євро на підтримку кількох сайтів, які нібито боролися з “русофобією” та сприяли “захисту російської мови” в Європі. Також установа фінансувала маргінальні видання по всій Європі.
Один із сайтів, “Голос”, привертав до себе увагу через свою критику українського уряду, зокрема президента Володимира Зеленського. Згідно з внутрішніми документами, “Правфонд” фінансував діяльність “Голосу”, однак, представник видання заперечив такі звинувачення. За його словами, сайт не має жодних зв’язків з російською державою.
Також виявилося, що “Правфонд” фінансував інший сайт — “Euromore”, який спеціалізується на викриванні загроз росіянам у Європі.
Документи також свідчать про участь колишніх офіцерів розвідки у керівництві фонду. Ці факти викликали обурення в країнах, де діє “Правфонд”, особливо в контексті майбутніх виборів до Європейського парламенту.
Представники “Правфонду” не відповіли на запити на коментар.
- Європейський Союз заявив, що зупиняє розповсюдження чотирьох пов’язаних із Росією ЗМІ в ЄС, зокрема “Голосу Європи”, “РИА Новости”, газети “Известия” та “Російської газети”.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.