Кремль фінансує російську пропаганду у країнах ЄС через «правозахисний» державний фонд

Джерело: The Guardian

Витік внутрішніх документів розкрив діяльність Російського державного фонду правового захисту в ЄС. Як стало відомо, фонд, який за заявами європейських спецслужб і аналітиків, фактично є інструментом впливу Кремля, функціонує в 48 країнах Європи та світу.

За внутрішніми документами Фонду підтримки та захисту прав земляків закордоном, свідчать, що фонд фінансує пропагандистські сайти, орієнтовані на європейців. Він допомагав оплачувати захист засудженого торговця зброєю Віктора Бута та вбивці Вадима Красікова.

Документи також вказують на те, що фонд витратив сотні тисяч євро на підтримку кількох сайтів, які нібито боролися з “русофобією” та сприяли “захисту російської мови” в Європі. Також установа фінансувала маргінальні видання по всій Європі.

Один із сайтів, “Голос”, привертав до себе увагу через свою критику українського уряду, зокрема президента Володимира Зеленського. Згідно з внутрішніми документами, “Правфонд” фінансував діяльність “Голосу”, однак, представник видання заперечив такі звинувачення. За його словами, сайт не має жодних зв’язків з російською державою.

Також виявилося, що “Правфонд” фінансував інший сайт — “Euromore”, який спеціалізується на викриванні загроз росіянам у Європі.

Документи також свідчать про участь колишніх офіцерів розвідки у керівництві фонду. Ці факти викликали обурення в країнах, де діє “Правфонд”, особливо в контексті майбутніх виборів до Європейського парламенту.

Представники “Правфонду” не відповіли на запити на коментар.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.