Кремль, ймовірно, посилив спроби перешкоджати доступу росіян до VPN – британська розвідка

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

За даними британської розвідки, імовірно, що протягом останнього тижня Кремль посилив спроби перешкоджати доступу росіян до віртуальних приватних мереж (VPN).

Відповідно до звітів, низка найпопулярніших застосунків VPN стали недоступними для використання у деяких регіонах Росії.

VPN дає змогу користувачам маскувати свій доступ до Інтернету, підтримувати конфіденційність і обходити державну цензуру.

Застосунки VPN надзвичайно популярні в Росії, попри те, що вони є незаконними з 2017 року.

Вони дають користувачам доступ до об’єктивних міжнародних джерел новин, зокрема про війну в Україні.

На думку фахівців, VPN, ймовірно, є найбільш вразливим для Кремля у його спробі всеосяжного контролю над інформацією.

Окрім посилення технічних збоїв у застосунках, російська держава також розпочала інформаційну кампанію, намагаючись налякати громадян, щоб вони уникали VPN, стверджуючи, що ці застосунки є небезпечними, бо можуть призвести до витоку персональних даних.

  • Війська РФ та окупаційна “влада” на тимчасово захоплених територіях України намагаються не коментувати удар ЗСУ по мостах, які з’єднують Крим з Херсонською областю, аби не викликати паніку серед населення.

Внаслідок російської атаки по будівельному гіпермаркету “Епіцентр” в Харкові загинули чотири людини та ще 40 поранених.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Глава служби безпеки ФСБ РФ Олександр Бортников повідомив у п’ятницю, 24 травня, що Росія заарештувала понад 20 осіб у зв’язку з терактом у підмосковному ТЦ Crocus City Hall в березні, в результаті якого загинули понад 140 осіб.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.