РФ намагається не коментувати удари ЗСУ по мостах, що з’єднують окуповані Крим та Херсонщину, щоб уникнути паніки серед населення – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Війська РФ та окупаційна “влада” на тимчасово захоплених територіях України намагаються не коментувати удар ЗСУ по мостах, які з’єднують Крим з Херсонською областю, аби не викликати паніку серед населення.

Нещодавно українські військові завдали ударів по мостах через Чонгар та Генічеськ, які з’єднують тимчасово окуповані території Криму та Херсонщини. Мета ударів – порушити плани окупантів та перервати лінію постачання боєприпасів і особового складу на фронт.

За інформацією ОК “Південь”, після ударів по мостах росіяни змушені направляти постачання на фронт виключно через Армянськ, що безпосередньо на адміністративному кордоні Криму та Херсонщини, у межах 80 км від лінії фронту.

Окупаційний “глава” Херсонщини, колаборант Володимир Сальдо після завдання ударів по мостах заяви, що через пошкодження Чонгарського мосту довелось тимчасово змінити матеріально-технічне та транспортне сполучення між окупованим Херсоном і Кримом, зокрема зупинено рух автобусів між Сімферополем (АР Крим) та Генічеськом (Херсонська область).

Водночас фахівці ISW зауважили, що російські воєнкорки не коментували наслідки ударів по мостах.

“Це ще більше підтверджує попередню оцінку ISW про те, що російські офіційні особи, можливо, наказали російським кореспондентам не давати коментарі щодо українських ударів по російських логістичних вузлах у Криму, щоб уникнути створення паніки”, – резюмували експерти.

  • Кількість росіян, які обирають тимчасово окупований Крим як місце відпочинку, зменшилася майже вдвічі за лічені тижні після того, як Україна посилила свої атаки на інфраструктуру півострова.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.