Потік російських туристів до окупованого Криму скоротився вдвічі

Джерело: SkyNews

Кількість росіян, які обирають тимчасово окупований Крим як місце відпочинку, зменшилася майже вдвічі за лічені тижні після того, як Україна посилила свої атаки на інфраструктуру півострова.

Зокрема у другій половині липня бронювання готелів впало на 45% проти даних на початку місяця. Загалом, за словами експертів, заповненість готелів різко впала до 50-60%.

Туризм має вирішальне значення як для економіки Криму, так і для здатності Кремля прогнозувати, що його анексія в 2014 році мала результат.

Фінські дослідники Олександр Панасюк і Галина Зубрицька зауважили, що російський уряд заперечує будь-які твердження того, що кримський туризм перебуває в кризі, попри давні політичні, економічні, транспортні та енергетичні проблеми півострова.

Читайте також: Удари по Криму є чутливою темою у російському провоєнному інформаційному просторі – ISW

Вони виявили, що в 2018-2019 роках Кремль заплатив за понад 7500 статей і майже 1000 телевізійних сюжетів, призначених для продажу Криму як туристичного напрямку.

Одначе, повномасштабна війна, схоже, ще більше погіршила і без того складну ситуацію для кримського туризму.

Жорсткий контроль російських державних ЗМІ означає, що більшість осіб на материковій частині країни не знають про масштаби контрнаступу України.

Проте той факт, що туризм з Росії впав настільки суттєво і так швидко, свідчить про те, що росіяни справді знають про атаки України на інфраструктуру в Криму – і відповідно змінюють свою поведінку.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету у Харкові 25 травня збільшилась кількість загиблих.

Колишній президент США Дональд Трамп під час зустрічі з донорами зробив кілька гучних заяв, зокрема сказав, що “бомбив би Москву, якби Росія вторглась в Україну”.