У Криму зростає протистояння між російськими загарбниками та цивільними – ГУР

Джерело: ГУР МОУ.

На території тимчасово окупованого Криму зростає протистояння між окупаційним контингентом та проукраїнськи налаштованим цивільним населенням.

Зокрема, набули систематичного характеру атаки на військові об’єкти із застосуванням так званих “коктейлів Молотова” (пляшки з легкозаймистою сумішшю). За даними розвідки, організаторами та виконавцями більшості з них є саме цивільні громадяни, які підтримують Україну.

Щоб протистояти таким атакам, особовий склад ЗС РФ переведено в стан високої бойової готовності. Ведеться моніторинг “підозрілих осіб”, які потенційно можуть бути причетними до подібних “інцидентів”.

Також дозволено застосування фізичної сили та зброї. Проводяться масові затримання, арешти.

За інформацією української розвідки, низка громадян, які відмовились отримувати російське громадянство, після проведених арештів вважаються “зниклими безвісти”. Щодо тих, хто залишається на волі, застосовуються адміністративні покарання, великі штрафи, цькування. Людей звільняють з роботи, позбавляють майна та бізнесу.

Велика частина затриманих та заарештованих – представники кримськотатарського народу. Серед них – заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, журналіст та учасник громадського об’єднання “Кримська солідарність” Тимур Ібрагімов, а також громадський діяч Рустем Сеітмеметов.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.