У Криму зростає протистояння між російськими загарбниками та цивільними – ГУР
Джерело: ГУР МОУ.
На території тимчасово окупованого Криму зростає протистояння між окупаційним контингентом та проукраїнськи налаштованим цивільним населенням.
Зокрема, набули систематичного характеру атаки на військові об’єкти із застосуванням так званих “коктейлів Молотова” (пляшки з легкозаймистою сумішшю). За даними розвідки, організаторами та виконавцями більшості з них є саме цивільні громадяни, які підтримують Україну.
Щоб протистояти таким атакам, особовий склад ЗС РФ переведено в стан високої бойової готовності. Ведеться моніторинг “підозрілих осіб”, які потенційно можуть бути причетними до подібних “інцидентів”.
Також дозволено застосування фізичної сили та зброї. Проводяться масові затримання, арешти.
За інформацією української розвідки, низка громадян, які відмовились отримувати російське громадянство, після проведених арештів вважаються “зниклими безвісти”. Щодо тих, хто залишається на волі, застосовуються адміністративні покарання, великі штрафи, цькування. Людей звільняють з роботи, позбавляють майна та бізнесу.
Велика частина затриманих та заарештованих – представники кримськотатарського народу. Серед них – заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, журналіст та учасник громадського об’єднання “Кримська солідарність” Тимур Ібрагімов, а також громадський діяч Рустем Сеітмеметов.
- У тимчасово окупованому Криму російська ворожа армія проводить заходи “військово-патріотичного виховання”, спрямовані на поширення пропаганди серед молоді.
- У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили про вибухи на російському складі боєприпасів у тимчасово окупованому Криму.
- Фахівці Інституту вивчення війни зазначили, що 24 липня Україна, ймовірно, атакувала військові об’єкти на території тимчасово окупованого Криму, що призвело по порушення логістики росіян на півострові.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.