Кремль заблокував сайти, які публікують інформацію про війну Росії в Україні – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Кремль заблокував внутрішній доступ до сайту французької неурядової організації “Репортери без кордонів” (RSF), позбавивши росіян доступу до незалежних оцінок російської свободи слова та преси.
21 квітня незалежна російська громадська організація “Роскомсвобода” повідомила, що сайт RSF заблоковано в Росії разом з іншими ресурсами, які публікують інформацію про війну Росії в Україні.
За словами представників “Роскомсвободи”, що офіційний російський реєстр заблокованих сайтів не містить відповідального федерального відомства чи офіційної причини блокування RSF. Там зазначили, що, ймовірною відповідальною стороною є Генпрокуратура Росії.
RSF публікує щорічний “Індекс свободи”, у якому він оцінює та ранжує 180 країн на основі кількісного аналізу зловживань щодо засобів масової інформації та якісного аналізу відповідей журналістів на опитування, яке оцінює п’ять контекстуальних показників: політичний, економічний та соціально-політичний контексти, правова база та безпека.
За даними аналітиків, індекс свободи ставив Росію між 148 і 150 зі 180 між 2015 і 2020 роками, перш ніж знизити рейтинг до 155 у 2022 році та 164 у 2023 році через закони про цензуру 2022 року, які криміналізують “фейкову” або “дискредитацію” інформації про російську армію, а також кампанії з дезінформації та оголошення майже всіх незалежних медіа-організацій “іноземними агентами” або “небажаними організаціям” з початку повномасштабного вторгнення в Україну.
“Кремль повільно посилює свій фізичний та інформаційний контроль над російським інформаційним простором, зокрема шляхом арештів журналістів та інших опозиційних голосів, імплементації законів, що позбавляють певні медіа-організації та діячів їхніх доходів, і змушує міжнародних телекомунікаційних операторів виконувати російські закони про дані”, – йдеться в огляді.
Аналітики додали, що блокування сайту RSF тепер позбавляє російських громадян ресурсу для оцінки впливу таких заходів на свободу слова та преси в Росії.
- Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.
Нідерланди схвалили застосування зброї, поставленої в межах військової допомоги Україні, для ударів по цілях на території РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 вересня. З початку доби на цей час зафіксовано 147 бойових зіткнень.
9 вересня міністерство оборони Китаю оголосило про спільні військово-морські та повітряні навчання з Росією вже цього місяця, підтверджуючи “безмежне партнерство” двох країн.
З квітня 2023 року Фінляндія приєдналася до НАТО. Раніше у країні вже відбувалися авіаційні навчання, тоді винищувачі F-35 приземлилися на автодорозі за 200 км від кордону Росії. Тепер в аналогічних маневрах Baana-24 вперше взяли участь три німецькі винищувачі Eurofighter з 71 тактичної ескадрильї Люфтваффе.
У 2024 році темпи набору контрактників до російської армії збільшилися як мінімум у шість разів проти показника за 2023 рік.