Курдська астрофотографиня зробила найчіткіші знімки поверхні Місяця

Джерело: Darya Kawa Mirza/Instagram

Курдській астрофотографині Дар’ї Кава Мірзі (Darya Kawa Mirza) вдалося зробити вражаюче чітке фото Місяця, на якому можна розгледіти незліченні сліди від кратерів і хребти, освітлені Сонцем. Мисткиня використала телескоп Celestron NexStar 8SE з приєднаним до неї фотоапаратом Canon EOS 1200D.

Проєкт передбачав чотири дні безперервного спостереження. Увесь цей час фотографування Місяця здійснювалося кілька днів поспіль. Відтак вдалося створити зображення розміром 708 гігабайтів, що складалося з понад 81 000 знімків.

Головне зображення розкриває рельєф поверхні Місяця. Роздільна здатність зображення становить 159,7 мегапікселя.

Як зауважує авторка, Місяць насправді виглядає не так, адже природно не має такої текстури, і його кольори є тонкішими. Однак, пояснює, що цифрове творіння засноване на реальності. Композиція з декількох зображень створена для того, аби показати реальні особливості поверхні. Зокрема завдяки покращенню краще виражені кратери, які ілюструють потужні бомбардування, що їх зазнав наш Місяць за свою історію.

Це моя найдосконаліша фотографія Місяця, яка показує цікаві деталі поверхні, які, можливо, ніхто ніколи не бачив раніше. Це також моє найчіткіше зображення Місяця, яке я зробила, для цього знадобилося чотири дні безперервного спостереження і зйомки, – пояснила вона.

Зауважимо, раніше мережею ширилося фото, створення якого вимагало неймовірних зусиль і терпіння. Італійський фотограф Валеріо Мінато зафіксував момент, коли Місяць підіймається безпосередньо за горою Монвізо (Італія), з силуетом храму на передньому плані.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.