Кувейт і Ліван заборонили фільм «Барбі» з моральних міркувань

Джерело: The New York Times
Уряди Лівану та Кувейту заборонили фільм “Барбі”, заявивши, що його зміст суперечить консервативним цінностям їхніх країн.
Кувейтський комітет з кінематографічної цензури заборонив “Барбі” та фільм жахів “Поговори зі мною”. Лафі Аль-Субеї, заступник секретаря міністерства преси та публікацій, сказав, що фільми пропагують “ідеї та переконання, які є чужими кувейтському суспільству та громадському порядку”.
Аль-Субеї сказав, що в фільмах сцени часто піддаються цензурі та фільми, які містять “інопланетні концепції, повідомлення або неприйнятну поведінку”, повністю заборонені.
Associated Press повідомило, що міністр культури Лівану Мохаммад Мортада попросив міністерство внутрішніх справ заборонити “Барбі”, оскільки, за його словами, воно суперечить “цінностям віри та моралі” та пропагує “гомосексуалізм і сексуальну трансформацію”.
Згідно з повідомленнями інших ЗМІ, Мортада пояснив своє прохання тим, що “Барбі” висміює роль матерів і ставить під сумнів необхідність шлюбу.
- Акаунт у Twitter Барбі в Японії попросив вибачення у громадян Японії через участь своїх західних колег у популярному мемі про “Барбінгеймера”. Компанія Warner Bros. Pictures of Japan пояснила, що феномен цих мемів не був офіційним чи санкціонованим творінням студії.
- У В’єтнамі напередодні виходу “Барбі” з Марго Роббі та Раяном Гослінгом заборонили фільм через звинувачення у порушенні державного суверенітету. Кіностудія Warner Bros. заявила, що у мапу не вкладали політичний контекст, а зображені на ній “лінії з дев’ятьма штрихами” – дитячий малюнок олівцем.
- Фільм “Барбі” офіційно став найуспішнішим фільмом у кар’єрі Марго Роббі.
- У прокаті фільм режисерки Ґрети Ґервіґ “Барбі” за 17 днів прокату зібрав понад 1 млрд доларів. Вона стала першою в історії жінкою-режисером, яка самостійно очолила стрічку-мільярдера.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.