Кувейт відкрив свій ринок для експорту риби та рибних продуктів з України

Джерело: Держпродспоживслужба
Кувейт відкрив доступ до свого ринку для експорту риби та рибних продуктів з України.
Відтак, українські підприємці отримали змогу експортувати до держави Кувейт рибу та рибні продукти.
Як зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, це вже другий зовнішній ринок для українських експортерів, який МЗС та Держпродспоживслужба відкривають цього тижня.
Першим був китайський для виробників меду, нині катарський для виробників риби та рибних продуктів.
Очільник МЗС наголосив, що переговори з іноземними партнерами щодо спрощення виходу українських товарів на іноземні ринки тривають: “Це важлива частина нашої роботи та ширшої стратегії зі створення нових можливостей у світі для українського бізнесу”.
Своєю чергою голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук додав, що в пріоритеті – відкриття ринків країн Азії та Північної Америки.
Додамо, що наразі погоджено форми двосторонніх сертифікатів на експорт з України риби та рибних продуктів в такі країни: Європейський Союз, Азербайджан, Велика Британія, Ізраїль, Ірак, Катар, Кувейт, Молдова, Саудівська Аравія, Сербія, Таджикистан, Туреччина, Туркменістан, Узбекистан.
- Китай відкрив доступ до свого ринку для українських виробників меду. Процедура відкриття ринку меду у КНР тривала з 2019 року.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що у січні Україна вийшла на довоєнні обсяги експорту морем, а за загальним обсягом експорту вже наближається до показників, які були до повномасштабного вторгнення РФ.
- Кабінет міністрів України спростив умови експорту насіння соняшника до Республіки Болгарія – встановлено автоматичний режим ліцензування замість неавтоматичного.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.
Міністр охорони здоров’я США Роберт Кеннеді-молодший виступив перед Конгресом на тлі масштабного спалаху кору у країні, масових звільнень у федеральній системі охорони здоров’я та суттєвих скорочень бюджету відомства, яке він очолює.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
У Мінфіні підрахували, що на повне відновлення Нового безпечного конфайнменту над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС після російського удару може знадобитися понад 100 мільйонів євро.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.