«Кинджали» і С-300: після російського вторгнення в Україну з Латвії до РФ імпортували мікросхеми на мільйони євро – розслідування
Джерело: The Insider
Після широкомасштабного російського вторгнення Росії на територію України з Латвії до РФ на імпортували мікросхеми вартістю в мільйони євро, які могли використовуватися для виробництва таких ракет, як “Кинджал”, С-300 та X-59.
“Досі незрозуміло, чи використовувалися ці мікросхеми під час виробництва ракет, але вони точно можуть використовуватися (для військових цілей), оскільки схожі за параметрами пристрої виявлялися, зокрема, у “Кинджалах”, С-300 І X-59″, – йдеться в матеріалі.
Як пояснили у виданні, ці мікросхеми були створені на базі Ризького заводу напівпровідникових приладів (РЗНП). А закуповувало їх російське ТОВ “Компания Леста-М”, яке постачало латвійські мікросхеми підприємствам військово-промислового комплексу РФ. За даними авторів розслідування, співвласником “Леста-М” є Петро Шумів, який раніше очолював російське представництво РЗНП ТОВ “Альфа”.
Водночас розслідування показало, що ключовим торговим партнером “Леста-М” був Науково-дослідний інститут електронних приладів (НІІЕП). З ним компанія уклала контрактів всього на 43 мільйони рублів. При цьому відомо, що інститут входить до складу “Ростеха” через концерн “Техмаш”, він брав участь у розробці ракетних комплексів “Кинджал” і “Іскандер”.
Окрім того, як з’ясувалося, “Леста-М” постачала схеми також й Іжевському електромеханічному заводу “Купол” (виробляє зенітно-ракетний комплекс “Тор-М2Е”), Уфимському приладобудівному виробничому об’єднанню (випускає бортові прилади для Су-27), Уральському оптико-механічному заводу (виробляє оптико-локаційні станції для військових літаків) та іншим компаніям військово-промислового комплексу.
Автори розслідування зауважили, що компанія уклала держконтрактів на постачання мікросхем з Латвії на більш ніж 80 мільйонів рублів. За даними ЗСУ, у збитих російських ракетах таких мікросхем ще не було виявлено.
- У Міністерстві фінансів США повідомили, що фінські компанії Luminor та Siberica в обхід санкцій постачали в Росію закордонну електроніку з березня минулого року.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло 14 російських імпортерів верстатів німецького виробника Spinner до списку кандидатів на міжнародні та українські санкції.
- У Нідерландах затримали 48-річного співробітника міноборони, підозрюваного у відправленні авіазапчастин до Росії через треті країни.
На Донеччині, у тимчасово окупованій Новогродівці окупанти обстріляли пам’ятник Тарасу Шевченку, який місто Калуш передало як подарунок місту-побратиму.
Президент США Дональд Трамп закликав диктатора Володимира Путіна негайно укласти мирну угоду з Україною, інакше він буде змушений запровадити високі мита та накласти санкції на російські товари.
Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.