«Кинджали» і С-300: після російського вторгнення в Україну з Латвії до РФ імпортували мікросхеми на мільйони євро – розслідування

Джерело: The Insider

Після широкомасштабного російського вторгнення Росії на територію України з Латвії до РФ на імпортували мікросхеми вартістю в мільйони євро, які могли використовуватися для виробництва таких ракет, як “Кинджал”, С-300 та X-59.

“Досі незрозуміло, чи використовувалися ці мікросхеми під час виробництва ракет, але вони точно можуть використовуватися (для військових цілей), оскільки схожі за параметрами пристрої виявлялися, зокрема, у “Кинджалах”, С-300 І X-59″, – йдеться в матеріалі.

Як пояснили у виданні, ці мікросхеми були створені на базі Ризького заводу напівпровідникових приладів (РЗНП). А закуповувало їх російське ТОВ “Компания Леста-М”, яке постачало латвійські мікросхеми підприємствам військово-промислового комплексу РФ. За даними авторів розслідування, співвласником “Леста-М” є Петро Шумів, який раніше очолював російське представництво РЗНП ТОВ “Альфа”.

Водночас розслідування показало, що ключовим торговим партнером “Леста-М” був Науково-дослідний інститут електронних приладів (НІІЕП). З ним компанія уклала контрактів всього на 43 мільйони рублів. При цьому відомо, що інститут входить до складу “Ростеха” через концерн “Техмаш”, він брав участь у розробці ракетних комплексів “Кинджал” і “Іскандер”.

Окрім того, як з’ясувалося, “Леста-М” постачала схеми також й Іжевському електромеханічному заводу “Купол” (виробляє зенітно-ракетний комплекс “Тор-М2Е”), Уфимському приладобудівному виробничому об’єднанню (випускає бортові прилади для Су-27), Уральському оптико-механічному заводу (виробляє оптико-локаційні станції для військових літаків) та іншим компаніям військово-промислового комплексу.

Автори розслідування зауважили, що компанія уклала держконтрактів на постачання мікросхем з Латвії на більш ніж 80 мільйонів рублів. За даними ЗСУ, у збитих російських ракетах таких мікросхем ще не було виявлено.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.