«Кинджали» і С-300: після російського вторгнення в Україну з Латвії до РФ імпортували мікросхеми на мільйони євро – розслідування

Джерело: The Insider

Після широкомасштабного російського вторгнення Росії на територію України з Латвії до РФ на імпортували мікросхеми вартістю в мільйони євро, які могли використовуватися для виробництва таких ракет, як “Кинджал”, С-300 та X-59.

“Досі незрозуміло, чи використовувалися ці мікросхеми під час виробництва ракет, але вони точно можуть використовуватися (для військових цілей), оскільки схожі за параметрами пристрої виявлялися, зокрема, у “Кинджалах”, С-300 І X-59″, – йдеться в матеріалі.

Як пояснили у виданні, ці мікросхеми були створені на базі Ризького заводу напівпровідникових приладів (РЗНП). А закуповувало їх російське ТОВ “Компания Леста-М”, яке постачало латвійські мікросхеми підприємствам військово-промислового комплексу РФ. За даними авторів розслідування, співвласником “Леста-М” є Петро Шумів, який раніше очолював російське представництво РЗНП ТОВ “Альфа”.

Водночас розслідування показало, що ключовим торговим партнером “Леста-М” був Науково-дослідний інститут електронних приладів (НІІЕП). З ним компанія уклала контрактів всього на 43 мільйони рублів. При цьому відомо, що інститут входить до складу “Ростеха” через концерн “Техмаш”, він брав участь у розробці ракетних комплексів “Кинджал” і “Іскандер”.

Окрім того, як з’ясувалося, “Леста-М” постачала схеми також й Іжевському електромеханічному заводу “Купол” (виробляє зенітно-ракетний комплекс “Тор-М2Е”), Уфимському приладобудівному виробничому об’єднанню (випускає бортові прилади для Су-27), Уральському оптико-механічному заводу (виробляє оптико-локаційні станції для військових літаків) та іншим компаніям військово-промислового комплексу.

Автори розслідування зауважили, що компанія уклала держконтрактів на постачання мікросхем з Латвії на більш ніж 80 мільйонів рублів. За даними ЗСУ, у збитих російських ракетах таких мікросхем ще не було виявлено.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.