Китай активно готує армаду поромів та цивільних суден для можливого вторгнення на Тайвань
Джерело: The Telegraph
Між Китаєм і Тайванем не вщухає ескалація. А нині з’явилася інформація, що Китай готує армаду поромів та цивільних суден для можливого вторгнення на Тайвань.
За даними джерел, пов’язаних із військовими колами, хоча Народно-визвольна армія Китаю не має достатньої кількості десантних кораблів-амфібій для вторгнення — їй може вдатися подолати цей розрив за допомогою цивільних суден, включаючи десятки гігантських десантних поромів.
Такі пороми можуть перевозити сотні броньованих машин, що робить їх ідеальними для масового транспортування військ через Тайванську протоку.
Експерти наголошують, що десантні операції під вогнем є одними з найскладніших військових маневрів. Однак зараз цивільні пороми можуть стати ключовим елементом стратегії Китаю щодо Тайваню.
Події останніх днів підтверджують напружені обставини у регіоні. Пекін розпочав дводенні військові навчання у водах навколо Тайваню, як він назвав “суворим покаранням” за “сепаратистські дії”. Такі навчання є третіми за останні два роки.
Своєю чергою, Тайвань закликає Китай проявити стриманість і припинити підривати мир і стабільність у регіоні. Проте дії Китаю, як зазначають аналітики, свідчать про його серйозні наміри щодо Тайваню, включаючи можливе використання військово-цивільних суден для досягнення своїх цілей.
- Китай у четвер, 23 травня, розпочав військові навчання навколо Тайваню як “покарання” у відповідь на “сепаратистські акти”, через три дні після інавгурації президента Тайваню Лая Цінде.
- Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) у другий день своїх військових навчань відпрацьовувала операції з “захоплення влади”, що, за даними Китаю, є “покаранням за сепаратистські дії Тайваню після інавгурації президента острова”.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.