Китай гостро відреагував на зміст комюніке НАТО з саміту у Вільнюсі

Джерело:  Reuters

Пекін розкритикував текст спільного комюніке країн-членів НАТО з саміту у Вільнюсі, в якому йдеться, що Китайська Народна Республіка кидає виклик інтересам, безпеці та цінностям Північноатлантичному альянсу.

“Зловмисні гібридні та кібероперації КНР, а також його конфронтаційна риторика та дезінформація націлені на союзників і завдають шкоди безпеці Альянсу”, – йдеться в документі.

Згідно з комюніке, Китай вдається до застосування широкого спектру політичних, економічних та військових інструментів з метою збільшення своєї глобальної присутності та нарощення потужності, зберігаючи при цьому непрозорість своєї стратегії та намірів.

“Зміст комюніке, пов’язаний із Китаєм, ігнорує основні факти, спотворює позицію та політику Китаю та навмисно дискредитує КНР. Ми рішуче виступаємо проти і відкидаємо це”, – прокоментували у місії Китаю в Європі.

Водночас Китай виступив проти “просування НАТО на схід до Азіатсько-Тихоокеанського регіону” і попередив, що будь-які дії, які загрожують правам Пекіна, отримають рішучу відповідь.

Сьогодні в Україні очікуються опади у вигляді снігу та мокрого снігу, який вдень у більшості областей перейде у дощ. На Лівобережжі помірні дощі, а на Закарпатті та у Карпатах – значні опади.

Це найбільш спекотний рік в історії людства, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш делегатам кліматичної конференції COP28 у Дубаї.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.