Китай і Росія розпочали військово-морські навчання в Південнокитайському морі
Джерело: Reuters
Китай і Росія розпочали військово-морські навчання з бойовою стрільбою в Південнокитайському морі, повідомили російські та китайські державні ЗМІ.
У китайському порту Чжаньцзян відбулася церемонія відкриття російсько-китайських військово-морських навчань “Морська співпраця – 2024”.
Обидві країни мають розгорнути щонайменше три кораблі кожна для триденних навчань.
ВМФ Росії та ВМС Китаю вже провели артилерійські стрільби в рамках спільних навчань.
Навчання відбулися після завершення окремого спільного військово-морського патрулювання в північній частині Тихого океану.
Ван Гуанчжен з Південного театру військово-морських сил ВМС Китаю сказав, що “спільне патрулювання Китаю та Росії сприяло поглибленню та практичному співробітництву між двома напрямками та сферами”.
- Китай і Росія мають спільний інтерес у перегляді глобального політичного порядку, в якому вони не сприймають надмірне домінування Сполучених Штатів та союзників. Їхнє нинішнє зближення насамперед зумовлене цим занепокоєнням і сприяє відсутності взаємної загрози між двома країнами, попереджають аналітики EUISS.
- За даними європейських посадовців, Китай та Росія спільно розробляють новий ударний безпілотник, схожий на іранські “шахеди”, якими РФ активно атакує Україну.
- Китай у четвер, 23 травня, розпочав військові навчання навколо Тайваню як “покарання” у відповідь на “сепаратистські акти”, через три дні після інавгурації президента Тайваню Лая Цінде.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.