Китай і Росія розпочали військово-морські навчання в Південнокитайському морі

Джерело: Reuters

Китай і Росія розпочали військово-морські навчання з бойовою стрільбою в Південнокитайському морі, повідомили російські та китайські державні ЗМІ. 

У китайському порту Чжаньцзян відбулася церемонія відкриття російсько-китайських військово-морських навчань “Морська співпраця – 2024”.

Обидві країни мають розгорнути щонайменше три кораблі кожна для триденних навчань.

ВМФ Росії та ВМС Китаю вже провели артилерійські стрільби в рамках спільних навчань.

Навчання відбулися після завершення окремого спільного військово-морського патрулювання в північній частині Тихого океану.

Ван Гуанчжен з Південного театру військово-морських сил ВМС Китаю сказав, що “спільне патрулювання Китаю та Росії сприяло поглибленню та практичному співробітництву між двома напрямками та сферами”.

  • Китай і Росія мають спільний інтерес у перегляді глобального політичного порядку, в якому вони не сприймають надмірне домінування Сполучених Штатів та союзників. Їхнє нинішнє зближення насамперед зумовлене цим занепокоєнням і сприяє відсутності взаємної загрози між двома країнами, попереджають аналітики EUISS.
  • За даними європейських посадовців, Китай та Росія спільно розробляють новий ударний безпілотник, схожий на іранські “шахеди”, якими РФ активно атакує Україну.
  • Китай у четвер, 23 травня, розпочав військові навчання навколо Тайваню як “покарання” у відповідь на “сепаратистські акти”, через три дні після інавгурації президента Тайваню Лая Цінде.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.