Китай має найкращу можливість для нападу на Росію – The Telegraph

Джерело: The Telegraph

Якщо Китай справді стурбований поверненням території, чому б не зосередитися на територіях, котрі відійшли до Росії в 19 столітті, а не на Тайвані? Президент Тайваню Лай Чін-те нещодавно поставив це запитання. І слід сказати, що Китаю було б легше захопити велику частину Росії, ніж вдертися на Тайвань.

З огляду на таку кількість російських військ, закріплених в Україні, складно уявити, що у Путіна залишиться щось зробити, якщо Китай вирішить рухатися на північ.

Нині найкращий час для нападу Китаю на Російську Федерацію, адже російський Владивосток можуть охороняти “двоє чоловіків та собака”, зауважив журналіст Джордж Еллісон.

Китай нарощує свою армію в таких масштабах, з якими Росія просто не може зрівнятися.

Перед повномасштабною війною російська армія мала близько 4780 артилерійських установок, 2060 танків та 7080 БМП. Водночас на озброєнні КНР є понад 3000 самохідних та 900 буксируваних гармат, 4700 бойових та 1250 легких танків, 1200 штурмових гармат, понад 8000 бойових машин піхоти і 3600 бронетранспортерів. Крім того, Сухопутні війська Народно-визвольної армії Китаю налічують близько 965 000 військовослужбовців, а російські  – приблизно 550 000. Пекін власними силами випускає військові кораблі зі швидкістю, яка має занепокоїти весь світ, — пояснив оглядач.

Журналіст наголосив, що у разі нападу на Тайвань, острів захищатимуть США, тоді як РФ — ніхто.

Зокрема Владивосток, де нині знаходиться штаб-квартира Тихоокеанського флоту РФ, вже тривалий час є предметом суперечок між країнами. Тоді як контроль над цим районом може зміцнити позиції КНР в Тихому океані та покращити доступ до судноплавних шляхів.

Джерело: The Telegraph

Також журналіст зауважив на нещодавній заяві Путіна про те, що “маленькі члени” його родини вільно розмовляють китайською. Така заява навряд є випадковістю, позаяк глава РФ рідко говорить про свою сім’ю.

Він пише, оскільки Китай постійно посилює свій вплив на російському Далекому Сході та за його межами, ідея про те, що наступне покоління Росії вільно володітиме китайською, набуває символічної ваги. Це тонкий, але промовистий індикатор мінливого ландшафту, де Росія, яка колись була глобальною супердержавою, все більше стає молодшим партнером Китаю. Можливо, “маленькі” члени родини Путіна просто адаптуються до нової реальності швидше за інших.

Шлях Китаю до посилення впливу в Тихому океані виглядає дедалі вільнішим, — резюмував Еллісон.

Читайте також: Експортні амбіції російського «Газпрому» тепер переважно в руках Китаю – Bloomberg

Раніше ми повідомляли, що Кремль відчайдушно потребує порятунку з Китаю, пропонуючи збільшити постачання газу вп’ятеро — до 100 млрд кубометрів на рік. Водночас проєкт трубопроводу “Сила Сибіру-2” потужністю 50 млрд кубів, який президент РФ Володимир Путін просуває майже 8 років, так і не зустрів ентузіазму в Пекіні.

Хоча Путін називав Сі “дорогим другом”, хвалив Пекін за успіхи проєкту “Один пояс — один шлях” та заявляв про “великі перспективи” двосторонніх відносин, у жовтні китайські посадовці так і не підписали контракт на додаткові постачання російського газу та будівництво трубопроводу “Сила Сибіру-2”.

Ввечері 26 грудня російські війська завдали ракетного удару по Запоріжжю, поціливши по промисловій інфраструктурі міста, повідомив голова ОВА Івн Федоров.

Видобуток російського “Газпрому” у 2024 році збільшиться на 61 мільярд кубометрів, до близько 416 мільярдів кубометрів газу, заявив глава компанії РФ Олексій Міллер.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 грудня. З початку доби відбулося 164 бойових зіткнення.

ГУР МО та Центр протидії дезінформації РНБО запускають новий розділ “Рупори кремля” порталу War & Sanctions з переліком російських пропагандистів та медіаменеджерів.

Народний депутат Олександр Куницький, котрий нині вже три місяці перебуває за межами України, оформив відрядження до США у період з 21 по 28 вересня 2024 року. За мету поїздки вказали “поглиблення українсько-американської міжпарламентської співпраці”. Однак, з того часу до України нардеп від фракції “Слуга народу” так і не повернувся, з’ясували журналісти.