Сі Цзіньпін знову відмовив Путіну у новому контракті на постачання російського газу

Джерело: The Moscow Times

Поїздка президента РФ Володимира Путіна до Китаю та другі цього року переговори з головою КНР Сі Цзіньпіном знову завершилися без важливого рішення, що так багато років чекають у Кремлі.

Хоча Путін називав Сі “дорогим другом”, хвалив Пекін за успіхи проєкту “Один пояс — один шлях” та заявляв про “великі перспективи” двосторонніх відносин, китайські посадовці так і не підписали контракт на додаткові постачання російського газу та будівництво трубопроводу “Сила Сибіру-2”.

Кремль просуває цей проєкт понад сім років. Тож і тепер його планувалося обговорити на переговорах ще у перший день. І попри те, що для зустрічі Путін привіз із собою велику делегацію, до якої увійшли віце-прем’єр Олександр Новак, голова “Газпрому” Олексій Міллер, голова “Роснєфти” Ігор Сєчін, одначе, домогтися згоди Сі Цзіньпіна російській стороні так і не вдалося.

Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg

Зауважується, що навесні, коли Сі Цзіньпін відвідував Москву, Путін запевняв росіян, що проєкт нового газопроводу потужністю 50 млрд кубометрів на рік перебуває у “високій мірі готовності”, обійцяючи Китаю до 100 млрд кубометрів російського газу щорічно, що у п’ять разів більше, ніж “Газпром” качає зараз. Проте, у підсумковій заяві для преси Сі не згадав про російський газ.

Китайський контракт відчайдушно потрібен “Газпрому”, який втратив європейський ринок, скоротив експорт до мінімуму з останніх років СРСР і був змушений зрізати видобуток на третину. За 12 місяців російська компанія отримала більш як 1 трлн рублів чистого збитку і  витратила дві третини запасів готівки на рахунках, щоб покрити втрати та касові розриви.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.