Китай модернізує залізницю в Туреччині за $60 млрд для перевезення товарів в обхід Росії

Джерело: The Moscow Times

Значення Росії як транзитного коридору для товарообігу між Китаєм і Європою може зменшитися після модернізації турецької залізничної мережі. Туреччина вже отримала вигоду від ізоляції Росії в секторі авіаперевезень, нині ж Китай та європейські країни прагнуть збільшити наземні постачання через її територію.

Китай зацікавлений у модернізації залізничної мережі Туреччини, яку європейські вантажовідправники можуть розглядати як спосіб обійти Росію в умовах триваючої війни проти України. Інвестиції можуть сягнути $60 млрд, повідомив South China Morning Post (SCMP) президент агентства Invest in Turkiye Бурак Дагліоглу.

Китай сподівається використовувати турецьку залізничну мережу для збільшення обсягів перевезень до Європи та з неї, зазначає старший науковий співробітник сінгапурського дослідницького центру ISEAS-Yusof Ishak Institute Джаянт Менон. За його словами, хоча європейські постачальники й досі можуть відправляти вантажні потяги через Росію, вони намагаються уникати таких маршрутів. Тож шлях через Туреччину розглядається як швидший і надійніший варіант у межах системи China-Europe Railway Express.

Однак Туреччина, попри використання її території спільно з Азербайджаном і Грузією, залишатиметься “слабкою ланкою” без необхідного розвитку, зазначає Менон: “Одна поломка на маршруті – і вся мережа припиняє роботу”.

Раніше Киргизстан та Узбекистан домовилися з Китаєм про будівництво залізниці до Європи в обхід Росії. Роботи планують розпочати вже у жовтні.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.

У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.

Український лікар Борис Тодуров під російською атакою віз донорське серце, аби пересадити його дитині.