Китай може отримати контроль над видобутком срібла в РФ
Джерело: Financial Times
Китайські інвестори цікавляться придбанням російських активів компанії Polymetal, найбільшого в РФ добувача срібла, повідомив глава компанії Віталій Несіс.
Компанія, що володіє підприємствами в Магаданській та Свердловській областях, а також у Хабаровському краї, Якутії та на Чукотці, у серпні змінила реєстрацію на Казахстан і оголосила про плани повністю позбутися російського бізнесу. Загалом мовиться про вісім рудників, які забезпечують три чверті річного виробництва компанії.
Несіс зазначив, що на активи претендують, зокрема, китайські покупці. Він додав, що угоду “неминуче відбудеться зі знижкою”, хоча вона не буде катастрофічною.
Також він висловив сподівання, що Polymetal “зможе отримати істотну вигоду з продажу”.
Натомість виручені кошти Polymetal має намір інвестувати в підприємства у Казахстані, які минулого року забезпечили компанії половину чистого прибутку та весь грошовий потік. Для угоди буде потрібно схвалення російського уряду, але Несіс переконаний, що російська влада не вдасться до націоналізації активів Polymetal, як це раніше було зроблено з Carlsberg і Danone.
У червні Кремль таємно підписав законодавчий акт, який дозволяє привласнювати західні активи за нижчими цінами, і обговорює ще сильніші заходи щодо повної націоналізації груп, за словами осіб, знайомих з обговореннями. Задумка економічної команди Путіна полягає в тому, щоб загроза націоналізації стала частиною методу “батога і пряника”: західні країни, котрі заарештували російські активи, будуть “покарані”, а ті, хто грає за кремлівськими правилами, заохочені.
Указ Кремля надає пріоритетні права РФ на купівлю будь-яких західних активів для продажу їх зі “значною знижкою”, щоб їх можна було продати із прибутком.
- 22 лютого держдума РФ ухвалила законопроєкт, що дозволяє уряду тимчасово припиняти надання та розповсюдження офіційної статистичної інформації в РФ.
- З 1 вересня 2023 року усі російські медичні установи зможуть ремонтувати обладнання, користуючись неоригінальними запчастинами та комплектуючими.
- Дефіцит бюджету Росії підскочив у перші два місяці 2023 року.
- У 2022 році експорт російського газу до Європи різко впав до абсолютного мінімуму з часів СРСР.
Американська компанія Tesla опублікувала фінансовий звіт за другий квартал 2025 року. Згідно з оприлюдненими даними, автовиробник відзначив погіршення фінансових показників.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Париж офіційно визнає державу Палестину у вересні, під час сесії Генеральної Асамблеї ООН.
Станом на вечір 24 липня користувачі по всьому світу зафіксували значні збої у роботі супутникового зв’язку Starlink.