Китай може отримати контроль над видобутком срібла в РФ
Джерело: Financial Times
Китайські інвестори цікавляться придбанням російських активів компанії Polymetal, найбільшого в РФ добувача срібла, повідомив глава компанії Віталій Несіс.
Компанія, що володіє підприємствами в Магаданській та Свердловській областях, а також у Хабаровському краї, Якутії та на Чукотці, у серпні змінила реєстрацію на Казахстан і оголосила про плани повністю позбутися російського бізнесу. Загалом мовиться про вісім рудників, які забезпечують три чверті річного виробництва компанії.
Несіс зазначив, що на активи претендують, зокрема, китайські покупці. Він додав, що угоду “неминуче відбудеться зі знижкою”, хоча вона не буде катастрофічною.
Також він висловив сподівання, що Polymetal “зможе отримати істотну вигоду з продажу”.
Натомість виручені кошти Polymetal має намір інвестувати в підприємства у Казахстані, які минулого року забезпечили компанії половину чистого прибутку та весь грошовий потік. Для угоди буде потрібно схвалення російського уряду, але Несіс переконаний, що російська влада не вдасться до націоналізації активів Polymetal, як це раніше було зроблено з Carlsberg і Danone.
У червні Кремль таємно підписав законодавчий акт, який дозволяє привласнювати західні активи за нижчими цінами, і обговорює ще сильніші заходи щодо повної націоналізації груп, за словами осіб, знайомих з обговореннями. Задумка економічної команди Путіна полягає в тому, щоб загроза націоналізації стала частиною методу “батога і пряника”: західні країни, котрі заарештували російські активи, будуть “покарані”, а ті, хто грає за кремлівськими правилами, заохочені.
Указ Кремля надає пріоритетні права РФ на купівлю будь-яких західних активів для продажу їх зі “значною знижкою”, щоб їх можна було продати із прибутком.
- 22 лютого держдума РФ ухвалила законопроєкт, що дозволяє уряду тимчасово припиняти надання та розповсюдження офіційної статистичної інформації в РФ.
- З 1 вересня 2023 року усі російські медичні установи зможуть ремонтувати обладнання, користуючись неоригінальними запчастинами та комплектуючими.
- Дефіцит бюджету Росії підскочив у перші два місяці 2023 року.
- У 2022 році експорт російського газу до Європи різко впав до абсолютного мінімуму з часів СРСР.
Національна кримінальна поліція Фінляндії підозрює фінську компанію у шахрайстві з поставками бронежилетів для ЗСУ.
Протягом місяців Департамент ефективності уряду США (DOGE) на чолі з Ілоном Маском ретельно вивчав федеральні системи та особисті дані мільйонів громадян під виглядом пошуку марнотратства і мав доступ до комерційних таємниць конкурентів.
Фронтмен гурту “Антитіла” Тарас Тополя повідомив, що на благодійному зборі для нардепки від “Слуги народу” Марʼяни Безуглої вже зібрали понад 500 тисяч гривень.
У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.
Служба безпеки зібрала докази проти дев’яти воєнних злочинців РФ, причетних до масових катувань мирних жителів під час тимчасової окупації Київщини.