Китай планує розширювати енергетичну співпрацю з Росією, – посол Китаю в Росії
Джерело: Reuters
Посол Китаю в Росії Чжан Ханьхуей заявив, що Китай має намір розширити енергетичну співпрацю з Росією на всіх етапах виробництва.
“Китай розраховує на розширення співпраці по всьому виробничому ланцюжку в енергетичній галузі. Перед обличчям коливань на світовому енергетичному ринку і перед лицем зовнішніх ризиків і викликів Росія і Китай завжди дотримуються принципів взаємної довіри й взаємної вигоди, постійно нарощують співпрацю в енергетичній сфері і тим самим роблять позитивний внесок у забезпечення глобальної енергетичної безпеки”, – сказав Чжан Ханьхуей.
Він також додав, що обидві країни ведуть активні дискусії щодо запланованого Росією газопроводу “Сила Сибіру 2”, включно з технологіями проєкту, бізнесом і формою співпраці, як показано в сценарії інтерв’ю, опублікованому на сайті посольства Китаю.
“Обидві сторони повинні провести ретельне наукове та систематичне дослідження та демонстрацію такого масштабного проєкту”, — сказав Чжан.
Чжан додав, що Китай виступає за інтеграційний спосіб співпраці “не лише з огляду на розширення чистої торгівлі на весь промисловий ланцюг, але також з огляду на широкі перспективи Китаю на ринку споживання природного газу”.
За словами посла Китаю в Росії, Китай сподівається “якомога швидше” встановити довгостроковий і стабільний режим співпраці з Росією для прогресу в проєкті.
- Згідно з даними Головного митного управління Китаю, китайсько-російська торгівля досягла 210,9 мільярда доларів протягом січня-листопада цього року, досягнувши мети, поставленої двома країнами у 2019 році на рік раніше запланованого.
- Посольство Китаю у Великій Британії закликало уряд “виправити свої помилки” після накладення санкцій на китайські компанії.
- Кадри, оприлюднені українськими військовими, підтверджують знищення двох всюдиходів китайського виробництва Desertcross 1000-3 поблизу Кринок у тимчасово окупованій Херсонській області, що ознаменувало помітну невдачу для Росії в триваючій війні.
- Дискусії з Пекіном стосовно російського проєкту газопроводу “Сила Сибіру-2”, що так необхідний росіянам для заміни втраченого ринку Європи, просувається дуже повільно через зайняту Китаєм позицію.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.