Китай планує залучити 40 млрд доларів на виробництво мікрочипів — Reuters
Джерело: Reuters
Уряд Китаю планує запустити новий державний інвестиційний фонд задля залучення близько 40 мільярдів доларів для свого напівпровідникового сектора. У такий спосіб Пекін прагне наздогнати США та інших суперників.
За даними видання, ймовірно, цей фонд буде створено Китайським інвестиційним фондом індустрії інтегральних схем, який також відомий як Великий фонд. Анонімні джерела видання стверджують, що однією з основних галузей інвестицій стане обладнання для виробництва чипів.
Прагнення Китаю посилилися після того, як США запровадили в низку заходів щодо експортного контролю за останні кілька років. Вашингтон посилався на те, що Пекін може використати передові чипи для підвищення свого військового потенціалу.
Ймовірно, процес збору коштів займе кілька місяців. Поки що неясно, коли буде запущено третій фонд і чи буде внесено подальші зміни до планів.
Також до фондів Великого фонду входять міністерство фінансів та потужні державні підприємства, зокрема China Development Bank Capital, China National Tobacco Corporation та China Telecom.
Протягом багатьох років фонд надавав фінансування двом найбільшим китайським заводам з виробництва мікросхем. Серед них були Semiconductor Manufacturing International Corporation та Hua Hong Semiconductor, а також компанії Yangtze Memory Technologies, виробнику флешпам’яті та низці дрібніших компаній та фондів.
На сьогодні китайська індустрія мікросхем не здатна відігравати провідну роль у глобальному ланцюжку постачань, особливо щодо передових чипів.
- Китай, ймовірно, допоміг Росії облаштувати оборонні укріплення на тимчасово окупованих територіях України. На це вказує характер окремих торгових контрактів між двома країнами.
Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.
7 квітня Європейська комісія запропонувала запровадити зустрічні мита у 25% на низку американських товарів у відповідь на введені президентом США Дональдом Трампом мита на сталь і алюміній, мовиться у документі, з яким ознайомилося Reuters.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриттям з інвалідностями прокурорів.
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив Андрія Мельника Постійним представником України при Організації Обʼєднаних Націй.