Китай почав цензурувати в соцмережах контент, пов’язаний з тарифами

Джерело: Reuters

Китай почав блокувати певний контент, пов’язаний з тарифами, у соціальних мережах після введення нових американських тарифів на десятки країн, зокрема 104%-го мита на китайські товари.

Хештеги та пошукові запити “тариф” або “104” були переважно заблоковані на платформі соціальних мереж Weibo, а сторінки показували повідомлення про помилку.

Інші хештеги, зокрема ті, що свідчать про дефіцит яєць у США, були одними з найпопулярніших на Weibo. Державний мовник CCTV запустив хештег “#UShastradewarandaneggshortage”.

Інтернет-цензура в Китаї сприяла поширенню глузливих коментарів на адресу США в китайських соціальних мережах, які зображують Сполучені Штати як глобально безвідповідального торгівельного партнера.

Китай контролює інтернет через систему, відому як “Великий брандмауер”, і пости в соцмережах регулярно цензуруються, якщо вони можуть завдати шкоди національним інтересам. Іноземні платформи, як Instagram та X, заблоковані, що створює закритий ринок для вітчизняних альтернатив.

Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.

17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.​

17 квітня президент Володимир Зеленський зустрівся з конгресменом Сполучених Штатів Америки та співголовою конгресового Українського кокусу Браяном Фіцпатріком.