Китай пом’якшив свою позицію щодо України напередодні саміту G-20 – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Китай пом’якшив свою позицію щодо Україні напередодні саміту G-20, повідомив французький високопосадовець.
Утримуючись від відкритої підтримки Росії, яка вдерлася в Україну в 2022 році, Китай у минулому зберігав нейтральну позицію, що фактично приносило користь Москві. Натомість західні країни, зокрема Франція, закликали КНР тиснути на РФ.
Китайські посадовці, які беруть участь у переговорах стосовно заключного комюніке саміту G-20, зайняли більш м’який підхід до України порівняно з минулим роком, зауважив французький посадовець на умовах анонімності, відповідно до стандартної практики.
Посадовець повідомив, що всі країни G-20 дійшли спільного бачення щодо війни, одначе, “з Росією ще потрібно знайти компроміс”.
Зауважується, що Індія, яка приймає цьогорічний саміт G-20, також відмовилася засудити вторгнення РФ в Україну.
Поки що незрозуміло, чи призведе нова позиція Китаю до угоди відносно комюніке на тлі напруженості між Пекіном і Делі.
Минулого року більшість лідерів G-20 засудили війну РФ проти України у спільному комюніке. Одначе, відсутність голови Китаю Сі Цзіньпіна на саміті в Індії кинула тінь на перспективу досягнення угоди щодо України.
- Євросоюз хоче скористатись відсутністю Путіна та Сі Цзіньпіня на саміті G20 – Bloomberg.
- Китай, ймовірно, допоміг Росії облаштувати оборонні укріплення на тимчасово окупованих територіях України. На це вказує характер окремих торгових контрактів між двома країнами.
- Китай озброює Росію гелікоптерами, безпілотниками, оптичними прицілами та найважливішими металами, що використовуються в оборонній промисловості, свідчить розслідування Telegraph.
- Китай підтримуватиме незалежну та неупереджену позицію щодо України та намагатиметься знайти політичне врегулювання цього питання.
- Нью-Делі подав дипломатичний протест Пекіну через публікацію офіційної карти, на якій показано, що Китай претендує на територію Індії в Гімалаях.
- На нових офіційних картах Китай позначив своєю територією частину РФ.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.