Китай пообіцяв оцінити за законом поведінку своїх громадян, що в полоні в Україні

Джерело: Укрінформ

Уряд Китаю заперечує причетність держави до участі громадян КНР у війні Росії проти України та обіцяє після перевірки всіх обставин оцінити дії полонених у Донецькій області своїх громадян відповідно до національного законодавства.

Про це йдеться у відповіді речника МЗС КНР Лінь Цзяня на запит кореспондента Укрінформу в Китаї щодо звернення полонених громадян КНР до керівництва своєї країни з проханням повернути їх на Батьківщину.

“Позиція китайського уряду дуже чітка. Ми видали численні попередження і попросили громадян Китаю триматися подалі від зон збройних конфліктів, уникати участі у збройних конфліктах у будь-якій формі та уникати участі у військових операціях будь-якої сторони”, – сказав Лінь.

За його словами, урядові відомства Китаю все ще перевіряють інформацію про полонених на війні в Україні громадян КНР та уточнюють усі обставини, пов’язані з цією ситуацією.

“Поведінку окремих громадян КНР за кордоном китайська сторона розглядатиме відповідно до чинного законодавства і вживатиме необхідних консульських та інших дій”, – заявив речник.

  • Reuters, з посиланням на офіційних осіб, повідомило, що на боці РФ у війні проти України воює понад сотня громадян Китаю, але вони є найманцями і не мають прямого зв’язку з урядом КНР.
  • Служба безпеки допитала двох громадян Китаю, які воювали на боці армії РФ у російсько-українській війні, та потрапили у полон ЗСУ.
  • США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.

Національний банк України оцінив вплив тарифних воєн у світі на українську економіку.

Сирійський диктатор Башар Асад перед втечею із країни вивіз $500 тис. готівкою, цінності, документи, а також ноутбуки та жорсткі диски із секретною інформацією, розповіли джерела з оточення колишнього лідера. “Евакуація” майна здійснювалася літаком Embraer Legacy 600, який радник Асада з питань економіки Ясар Ібрагім орендував у ліванського бізнесмена Мохамада Вехбе — власника компанії Flying Airlines.

Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги. Уряд країни опублікував оновлений список.

Головний міністр індійського штату Тамілнад Мутхувел Карунанідхі Сталін оголосив про премію в розмірі мільйона доларів будь-якій особі чи організації, які допоможуть розшифрувати писемність долини Інда, відкриту в 1920-х роках британським археологом Джоном Маршаллом, який тоді очолював Археологічне управління Індії. 

Команда Платформи пам’яті Меморіал 8 квітня презентувала нову версію національного діджитал-меморіалу https://memorial.ua/ і відзначила амбасадорів та хранителів пам’яті – людей, завдяки яким зберігаються імена вбитих росією цивільних і полеглих військових.

Платформа була створена командою Агенції медійного росту “Або” як журналістська ініціатива у березні 2022 року. Відтоді Меморіал перетворився на повноцінну громадську організацію, яка документує історії загиблих українців (наразі налічує майже 10 000 історій цивільних та військових) і працює над створенням нової культури пам’яті в Україні.