Китай пообіцяв оцінити за законом поведінку своїх громадян, що в полоні в Україні

Джерело: Укрінформ

Уряд Китаю заперечує причетність держави до участі громадян КНР у війні Росії проти України та обіцяє після перевірки всіх обставин оцінити дії полонених у Донецькій області своїх громадян відповідно до національного законодавства.

Про це йдеться у відповіді речника МЗС КНР Лінь Цзяня на запит кореспондента Укрінформу в Китаї щодо звернення полонених громадян КНР до керівництва своєї країни з проханням повернути їх на Батьківщину.

“Позиція китайського уряду дуже чітка. Ми видали численні попередження і попросили громадян Китаю триматися подалі від зон збройних конфліктів, уникати участі у збройних конфліктах у будь-якій формі та уникати участі у військових операціях будь-якої сторони”, – сказав Лінь.

За його словами, урядові відомства Китаю все ще перевіряють інформацію про полонених на війні в Україні громадян КНР та уточнюють усі обставини, пов’язані з цією ситуацією.

“Поведінку окремих громадян КНР за кордоном китайська сторона розглядатиме відповідно до чинного законодавства і вживатиме необхідних консульських та інших дій”, – заявив речник.

  • Reuters, з посиланням на офіційних осіб, повідомило, що на боці РФ у війні проти України воює понад сотня громадян Китаю, але вони є найманцями і не мають прямого зв’язку з урядом КНР.
  • Служба безпеки допитала двох громадян Китаю, які воювали на боці армії РФ у російсько-українській війні, та потрапили у полон ЗСУ.
  • США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.

Представники України на перемовинах в Стамбулі наполягатимуть на необхідності негайного та повного припинення вогню, повідомив президент України Володимир Зеленський.

Російська пропаганда розповсюджує у мережі фейкове фото з учорашньої мирної акції в Києві, де активісти нібито тримали плакати із символікою російського вторгнення.

В Болоньї, Італія, скасували концерт проросійського піаніста українського походження Олександра Романовського, відомого виступом на руїнах розбомбленого росіянами драмтеатру у Маріуполі.

Угорська прокуратура висунула обвинувачення громадянину Угорщини, який навесні минулого року приєднався до лав української армії.

Міністр закордонних справ Ізраїлю Гідеон Саар під час візиту в Україну зустрівся з Артемом Буриком — українським військовим, що втратив свою родину в результаті удару іранської ракети.