Китай повернув втрачену культурну реліквію після 40 років пошуків
Джерело: Xinhua
Китаю вдалося повернути з-за кордону стародавню добре збережену бронзову ритуальну посудину, викрадену чотири десятиліття тому, вік якої може становити понад 3000 років.
За даними Національного управління культурної спадщини КНР, бронзову посудину, яка носить назву “Фен Сіншу Гуей” (Feng Xingshu Gui), знайшли в 1978 році на місці археологічних розкопок часів пізньої династії Західна Чжоу (1046 – 771 роки до н. е.) неподалік від міста Баоцзі у північно-західній китайської провінції Шеньсі.
Артефакт був у чудовому стані з добре збереженими деталями оздоблення та написами древніми ієрогліфами на дні посудини.
Національне управління класифікувало знахідку як культурну реліквію найвищої категорії, що перебуває під охороною держави.
Утім, в листопаді 1984 року посудину викрали, і відтоді тривали її пошуки.
Як розповіли у виданні, в січні минулого року реліквію вдалося знайти в одній з американських родин у Нью-Йорку, яка, дізнавшись про історію артефакту, погодилися повернути його уряду Китаю.
Процедура репатріації тривала майже рік і завершилася поверненням реліквії до Китаю на початку лютого.
- У Відні виявили портрет авторства австрійського художника Густава Клімта, який вважали втраченим протягом майже 100 років.
Прикордонники Львівського загону спільно з працівниками митниці у пункті пропуску “Краківець” на кордоні з Польщею вилучили у чоловіка колекційні монети.
До тимчасово окупованого Маріуполя прибули технічні радники із Північної Кореї, а у східній частині Харківської області були помічені північнокорейські військові.
У провінції Анталія на півдні Туреччини врятували 403 осіб, з них 400 – туристи, які були заблоковані в затопленому внаслідок злив готелі.
Російська влада стурбована економічними витратами на продовження війни в Україні, зокрема, на виплату компенсацій російським солдатам.
24 листопада відзначається Всесвітній день еволюції та Всесвітній день моржа. За церковним календарем вшановують пам’ять святої великомучениці Катерини.