Китай прагне перетворити БРІКС на «антизахідний альянс» – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Індія і Бразилія не підтримали пропозицію Китаю щодо розширення групи БРІКС шляхом включення до її складу інших країн, що розвиваються. У такий спосіб Пекін прагне посилити свій політичний вплив на тлі протистояння зі США.
Як пояснили у виданні, в межах майбутнього саміту БРІКС, запланованого на серпень, країни-учасниці планують обговорити питання розширення групи шляхом включення Індонезії та Саудівської Аравії. Саме Китай наполягає на залученні нових країн в організацію. Потенційних кандидатів нараховуються десятки держав.
За словами джерел, Бразилія хоче частково уникнути розширення, щоб не розгнівати США і ЄС, які побоюються перетворення БРІКС на “антизахідну коаліцію”. Вони розповіли, що Бразилія “тихо працює” для уникнення прямого протистояння всередині БРІКС і чинить опір тиску з боку Китаю.
Своєю чергою, Індія планує розробити чіткі правила, які дозволять іншим країнам наблизитися до групи, при цьому не вступаючи до неї формально, зокрема йдеться про статус так званого “спостерігача”. Як стверджують індійські джерела, в питанні можливого розширення БРІКС Індія хоче орієнтуватися на демократичні країни, що розвиваються, такі як Аргентина і Нігерія. Тому кандидатура Саудівської Аравії з династичною автократією Індії не подобається.
Натомість Південна Африка виступає за обговорення різних варіантів членства нових країн і поки що не висловила категоричного заперечення щодо розширення. При цьому Росія також не має твердої позиції щодо розширення БРІКС.
“У цілому це можна вважати підтримкою розширення БРІКС, але – без особливого ентузіазму. Це слідування прикладу інших. Ми не будемо блокувати будь-яке рішення”, – прокоментував глава Ради із зовнішньої і оборонної політики РФ Федір Лук’янов.
Як пояснили в китайському МЗС, питання розширення БРІКС в будь-якому випадку вимагатиме згоди всіх країн-учасниць, зокрема Бразилії, Росії, Індії, Китаю і Південної Африки.
- Південно-Африканська Республіка, яка раніше повідомляла, що до блоку БРІКС хочуть приєднатися деякі європейські країни, не надіслала запрошення на серпневий саміт лідерам західних держав.
- The Times повідомило, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
- Рамафоса розповів, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
Україна отримала дев’ятий транш від Міжнародного валютного фонду на суму 500 млн доларів на покриття пріоритетних бюджетних потреб.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
Пані мер міста Віголтінген у Швейцарії Франка Буркхардт у статті для місцевого видання SVP заявила про зростаючі проблеми, пов’язані з поведінкою частини українських переселенців. За її словами, деякі з них виявляють неповагу до місцевої влади та відмовляються докладати зусиль для інтеграції.
У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.