Лідери західних країн не отримали запрошень на саміт БРІКС

Джерело: News24 із посиланням на заяву посла ПАР у БРІКС Аніла Суклала.

Південно-Африканська Республіка, яка раніше повідомляла, що до блоку БРІКС хочуть приєднатися деякі європейські країни, не надіслала запрошення на серпневий саміт лідерам західних держав.

За словами Суклала, запрошення надіслано лідерам країн Глобального Півдня, а такі країни, як США, Велика Британія і Франція, не запрошено. При цьому президент Франції Емманюель Макрон раніше заявляв, що хоче взяти участь у саміті.

Також посол зауважив, що хоч ПАР і не запрошувала західні країни, у БРІКС продовжують розмовляти з ними: “Ми взаємодіємо зі спільнотою з точки зору вирішення спільних глобальних проблем”.

“БРІКС завжди вважався інклюзивною організацією, хоча ми відстоюємо питання, що стосуються Глобального Півдня і вирішення основних проблем, які існують в глобальній геополітиці, фінансовій та економічній архітектурі, майже через вісім років після того, як були сформовані інститути ООН”, – прокоментував він.

Водночас Суклал додав, що основну увагу на саміті буде зосереджено на континентальній (африканській) угоді про вільну торгівлю. Також він нагадав, що після саміту розпочнеться офіційний візит до Південної Африки лідера Китаю Сі Цзіньпіна.

Раніше стало відомо, що саміт Росія-Африка, який мав би продемонструвати нові дипломатичні зв’язки РФ і, за заявами Кремля, “важливий, як ніколи”, відбудеться в умовах бойкоту з боку більшості глав африканських держав.

Так, 38 із 54 країн Африки не відправили своїх лідерів на саміт, запланований 27–28 липня за участю президента РФ Володимира Путіна.

За даними синоптиків, у неділю, 14 липня, в низці областей України очікується суха та спекотна погода.

Експрезидента США Дональда Трампа евакуювали зі сцени на мітингу в Батлері, штат Пенсільванія, після того, як у натовпі пролунали постріли, а на його обличчі з’явилася кров.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.