Китай та РФ розпочали спільні навчання в Японському морі
Джерело: Reuters
16 липня флотилія ВМС Китаю приєдналася до російських військово-морських і повітряних сил у Японському морі під час навчань, спрямованих на “захист безпеки стратегічних водних шляхів”.
Навчання під кодовою назвою “Північ.Взаємодія-2023” знаменують посилення військового співробітництва між Китаєм і Росією після вторгнення Москви в Україну та проводяться, оскільки Пекін продовжує відкидати заклики США відновити військову комунікацію.
Експерти припускають, що навчання можуть бути відповіддю на посилення співпраці Вашингтона з Токіо і Сеулом.
Зауважується, що китайська флотилія з п’яти військових кораблів і чотирьох корабельних вертольотів, вийшла зі східного порту Циндао і зустрінеться з російськими військами в “заздалегідь визначеному районі”.
За кілька днів до того, як Росія повномасштабно вдерлася в Україну в лютому 2022 року, глава РФ Путін і президент Китаю Сі Цзіньпін оголосили про “безмежне” партнерство, яке, за їхніми словами, було спрямоване на протидію впливу Сполучених Штатів.
Одним із визначних напрямків партнерства є військове співробітництво.
Під час зустрічі міністра оборони Китаю Лі Шанфу з командувачем російського флоту адміралом Миколою Євменовим у Пекіні обидві сторони узгодили “зміцнення військових зв’язків”.
Зауважимо, 16 липня Сполучені Штати Америки, Японія та Південна Корея провели спільні військово-морські навчання з протиракетної оборони, аби протистояти зростаючим ядерним і ракетним загрозам з боку КНДР.
- Німеччина вперше відправить війська до Австралії в межах спільних навчань із близько 30 000 військовослужбовців з 12 інших країн, акцентуючи посилену увагу Берліна до Індо-Тихоокеанського регіону на тлі зростання напруги у регіоні з боку Китаю.
- 25 травня Збройні сили Південної Кореї та США розпочали масштабні бойові навчання біля кордону з Північною Кореєю, попри попередження Північної Кореї про те, що вона не потерпить “такої ворожої репетиції нападу на порозі”.
- На початку цього року південнокорейські та американські військові провели свої найбільші польові навчання за минулі п’ять років. США також відправили атомний авіаносець USS Nimitz і бомбардувальники, здатні нести ядерну зброю, для спільних навчань з Південною Кореєю.
Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.
2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.