Китай та РФ розпочали спільні навчання в Японському морі

Джерело: Reuters

16 липня флотилія ВМС Китаю приєдналася до російських військово-морських і повітряних сил у Японському морі під час навчань, спрямованих на “захист безпеки стратегічних водних шляхів”.

Навчання під кодовою назвою “Північ.Взаємодія-2023” знаменують посилення військового співробітництва між Китаєм і Росією після вторгнення Москви в Україну та проводяться, оскільки Пекін продовжує відкидати заклики США відновити військову комунікацію.

Експерти припускають, що навчання можуть бути відповіддю на посилення співпраці Вашингтона з Токіо і Сеулом.

Зауважується, що китайська флотилія з п’яти військових кораблів і чотирьох корабельних вертольотів, вийшла зі східного порту Циндао і зустрінеться з російськими військами в “заздалегідь визначеному районі”.

За кілька днів до того, як Росія повномасштабно вдерлася в Україну в лютому 2022 року, глава РФ Путін і президент Китаю Сі Цзіньпін оголосили про “безмежне” партнерство, яке, за їхніми словами, було спрямоване на протидію впливу Сполучених Штатів.

Одним із визначних напрямків партнерства є військове співробітництво.

Під час зустрічі міністра оборони Китаю Лі Шанфу з командувачем російського флоту адміралом Миколою Євменовим у Пекіні обидві сторони узгодили “зміцнення військових зв’язків”.

Зауважимо, 16 липня Сполучені Штати Америки, Японія та Південна Корея провели спільні військово-морські навчання з протиракетної оборони, аби протистояти зростаючим ядерним і ракетним загрозам з боку КНДР.

Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією

У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 207 бойових зіткнень.

Українська армія, виснажена майже трьома роками повномасштабної війни, все частіше постає перед гострою нестачею особового складу. Все більше мобілізованих — старші чоловіки, а кадрова криза досягла такого рівня, що Генеральний штаб наказав переводити військовослужбовців із підрозділів протиповітряної оборони у піхоту.