Китай вивіз з Росії рекордний обсяг природних ресурсів

Джерело: росЗМІ

Росія продовжує нарощувати постачання сировинних товарів до Китаю, свідчать дані митниці КНР.

Згідно зі статистичними даними, у першому півріччі з РФ на китайський ринок продали товарів на рекордні $65,2 млрд — на 4% більше, ніж роком раніше. Водночас експортний потік майже на 90% складався із природних ресурсів.

Три чверті російських постачань до Китаю припадало на нафту, нафтопродукти та газ, випливає з митної статистики. За півроку нафтові компанії продали китайським НПЗ 55,1 млн тонн чорного золота — на 5% більше, ніж роком раніше. Середня ціна нафти збільшилася на 9%, до $80,3 за барель.

Доходи від продажу газу, який “Газпром” качає до Китаю трубопроводом “Сила Сибіру”, зросли на 17%, до $4 млрд. Запущена 2019 року труба цього року планує поставити 30 млрд кубів газу.

Крім того, Китай закупив у Росії деревини на $1,7 млрд, металевих руд на $2,3 млрд, а також алюмінію та продукції з нього на $1,8 млрд.

Крім корисних копалин та металів, з РФ у КНР продавалася риба (на $1,3 млрд), а також рослинні та тваринні олії ($1 млрд). Втім, постачання цих товарів скоротилося — на 11% та 32% відповідно.

Раніше ми повідомляли, що російський гірничодобувний гігант “Норнікель”, один із найбільших у світі виробників нікелю, міді та металів платинової групи, через санкції веде переговори з китайською China Copper про створення спільного підприємства і перенесення своєї бази виплавки міді до Китаю.

  • Посол США в Пекіні Ніколас Бернс вважає, що Китай ніяк не дотримується нейтралітету у російсько-українській війні, натомість “фактично” став на бік Путіна.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звинувативКитай у розпалюванні “найбільшого збройного конфлікту в Європі” та спробі “всидіти на двох стільцях”. У КНР зреагували на заяву, закликавши “не підливати мастила у вогонь”.
  • Китай, пропустивши мирний саміт щодо України, лобіював свій альтернативний план. Про це заявили 10 дипломатів, один із яких назвав кампанію Пекіна “прихованим бойкотом” глобальної зустрічі у Швейцарії.

У супермаркеті Івано-Франківська придбали булку, у якій виявили патрон. Поліція розпочала перевірку з цього приводу.

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, усунутий від виконання обов’язків після оголошення імпічменту, відмовився давати свідчення у справі про введення воєнного стану. Його заяви з’явилися у рукописному листі, оприлюдненому після затримання для допиту.

Піцерія в Англії братиме з клієнтів 122 долари, якщо вони захочуть додати у свою піцу ананас.

Україна повернула з полону 25 людей. Це відбулось за окремим форматом для повернення важкохворих та поранених полонених.

У тимчасово окупованому Севастополі російські війська намагаються захистити від українських ударів старе судно “ЕПРОН”.