Китай заборонить експорт цивільних БпЛА, які можуть бути використані у військових цілях

Джерело: АР

Китай заявив, що заборонить експорт цивільних безпілотників, які можуть бути використані у військових цілях. Крім цього, певні функції безпілотників будуть обмежені.

Міністерство торгівлі КНР заявило, що рішення прийнято з метою запобігти використанню безпілотників у “розповсюдженні зброї масового знищення”. Такі технології, як інфрачервоне обладнання для візуалізації, лазери для індикації цілей і високоточне інерційне вимірювальне обладнання, будуть внесені до списку експортного контролю.

Водночас міністерство оголосило, що також скасовує тимчасові обмеження, накладені на цивільні безпілотники. Воно не уточнило, на які саме, але минулого року Пекін обмежив експорт безпілотників дальнього радіусу дії, посилаючись на війну Росії в Україні.

Нові правила набудуть чинності 1 вересня. Для того, щоб купити безпілотники, потрібно буде отримати спеціальний дозвіл, зобов’язавшись не використовувати дрон у військових цілях.

“Для всіх безпілотних літальних апаратів, які не включені до переліку експортного контролю або не підлягають тимчасовому контролю: якщо експортний оператор знає або повинен знати, що постачання будуть використані для розповсюдження зброї масового знищення, терористичної діяльності або у військових цілях, вони не підлягають експорту”, – заявили в Китаї.

Якщо БпЛА таки використовуватимуть на фронті, то продавця покарають штрафом в 5-10 обсягів обороту, який підпадає під заборону, але не менше ніж 500 000 юанів (2,8 млн грн).

Китайська компанія DJI Technology Co. є одним з провідних світових виробників безпілотників. В Україні їх продукцію теж використовують, наприклад, БпЛА DJI Mavic.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.