Китай заборонив своїм автоконцернам зводити заводи у Росії

Джерело: Reuters

На нещодавній зустрічі Міністерство торгівлі Китаю попередило автовиробників країни про ризики інвестування в автомобілебудування в РФ. Китайські компанії прагнуть міжнародної експансії з метою компенсувати уповільнення зростання на внутрішньому ринку.

На зустрічі, що відбулася на початку липня, відомство наказало місцевим автовиробникам не інвестувати в Індію, посилаючись на директиву центрального уряду, “настійно не рекомендувало” інвестувати в Росію та Туреччину, і використовувало більш м’який тон, щоб акцентувати ризики при будівництві заводів в Європі та Таїланді.

Щоб знизити можливі ризики через геополітичні проблеми, посадовці рекомендували використовувати зарубіжні заводи для збірки з компонентів, доставлених з Китаю.

Російський автопром пережив катастрофічний обвал внаслідок повномасштабної війни. Через зупинку заводів іноземних виробників, які залишили Росію, випуск у 2022 році впав утричі до мінімуму з розпаду СРСР: з конвеєрів зійшло 450 000 легкових автомобілів. Через проблеми з комплектуючими навіть “АвтоВАЗ” зупинявся на кілька місяців. Тоді як у передвоєнному 2021 році на заводах компаній, які вийшли з ринку після вторгнення, було зроблено більш як 70% з 1,34 млн випущених у РФ автомобілів. Глобальним автоконцернам належало 10 з 21 автозаводу, що працював у країні, а ще шість, включаючи “АвтоВАЗ” і “Автотор”, збирали їх моделі.

  • Міністр економіки Німеччини Роберт Габек попередив уряд Китаю про економічні наслідки підтримки Росії у її війні проти України.
  • Китайський виробник мікросхем Advanced Micro-Fabrication Equipment Inc. (AMEC) подав позов проти Пентагону, вимагаючи виключити його з чорного списку, що забороняє вести бізнес з американськими фірмами.
  • Банки Киргизстану перекривають популярний канал платежів з РФ до Китаю за санкційні товари, поскаржилися кілька імпортерів.

Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва  Канади.

Сполучені Штати Америки перекинули на острів Шемія біля узбережжя Аляски кілька підрозділів повітрянодесантних військ та реактивні системи залпового вогню HIMARS, у відповідь на зростання військової активності Росії та КНР довкола регіону.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.