Китай закликав підтримати Угорщину в питаннях громадської безпеки

Джерело: Reuters

Під час зустрічі з прем’єр-міністром Віктором Орбаном Китай запропонував підтримати Угорщину в питаннях громадської безпеки, що виходять за межі торговельних та інвестиційних відносин, коли НАТО розглядає можливість розширення у Європі.

Китай висловив надію на поглиблення правоохоронних і безпекових зв’язків з Угорщиною, відзначивши 75-ту річницю дипломатичних стосунків між країнами. Міністр громадської безпеки Китаю Ван Сяохун заявив це минулого тижня Орбану, повідомило офіційне інформаційне агентство Сіньхуа.

За його словами, такі кроки стануть новим етапом відносин між країнами у таких сферах, як боротьба з тероризмом і транснаціональною злочинністю. Вони також охоплюватимуть розвиток безпеки та правоохоронних органів в рамках ініціативи “Один пояс, один шлях” президента Сі Цзіньпіна.

Угода про безпеку з Угорщиною стала перемогою для Китаю в Європейському Союзі, оскільки вона підірвала зв’язки ЄС з країною через розбіжності у питаннях прав людини та торгівлі.

Угорщина, що має велику базу Huawei, підтримує тісні економічні зв’язки з Китаєм, попри попередження ЄС щодо загрози безпеці. Крім того, у Європі відкривається новий завод китайського автовиробника BYD.

Принц Гаррі та його дружина Меган Маркл знімають два майбутні шоу Netflix, які будуть зосереджені на кулінарії та чемпіонаті США з поло, повідомляє служба потокового передавання.

Президент США Джо Байден заявив, що Іран “рано чи пізно” нападе на Ізраїль й закликав не робити цього.

Репера Дрейка звільнили з судового процесу, порушеного через трагедію на фестивалі Astroworld, під час якого загинули 10 відвідувачів концерту.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів.