Китай запровадив мита на американські товари у відповідь на нові мита США

Джерело: Reuters

Китай повідомив про запровадження мит на товари зі США у відповідь на нові мита президента Сполучених Штатів Дональда Трампа щодо китайських товарів.

Згідно з указом Трампа, від 4 лютого на всі товари з КНР запроваджено додаткові 10% мит.

Китай зреагував миттєво та повідомив, що запровадить 15% мита на вугілля та СПГ зі США, а також 10% мита на сиру нафту, сільськогосподарське обладнання та деякі автівки. У мінфіні КНР додали, що нові мита стануть чинними з 10 лютого.

Окремо мінторгівлі та митне управління КНР повідомили, що Китай запроваджує експортний контроль на вольфрам, телур, молібден, рутеній та товари, пов’язані з рутенієм для захисту своїх національних інтересів.

Нові мита США повинні були також торкнутись Мексики і Канади, але буквально в останні години Трамп відклав запровадження 25% мит для цих держав на 30 днів. Він пояснив, що Мексика та Канада погодились на поступки у питаннях прикордонного контролю та боротьби зі злочинністю.

Однак для Китаю відтермінування мит не було. У Білому домі також повідомили, що до кінця тижня у Трампа немає запланованих розмов з президентом КНР Сі Цзіньпінем.

У 2018 році, під час свого першого президентства, Трамп почав свою першу торгівельну війну з Китаєм через великий профіцит у торгівлі КНР зі США. Він запровадив мита на товари вартістю у сотні мільйонів доларів, що порушило глобальні ланцюги постачань та завдало школи світовій економіці.

Аби покласти кінець цій торгівельній війні у 2020 році Китай погодився витрачати додаткові 200 млрд доларів щорічно на товари зі США. Але через пандемію коронавірусу план не вдалось втілити у життя.

За оцінками експертів, зараз торгівельна війна між США та КНР “на ранній стадії”, відтак є висока ймовірність, що держави запровадять нові мита одна проти одної.

Щобільше, про ймовірність ще вищих мит Трамп вже попередив. За його словами, це станеться, якщо Китай не зупинить постачання фентанілу – смертельно небезпечного опіоїда – до США.

“Сподіваюсь, Китай припинить відправляти нам фентаніл, а якщо ні – мита суттєво зростуть”, – сказав він у заяві 3 лютого.

Натомість у Китаї вважають, що Штати повинні самостійно боротись з потоком фентанілу до країни. У КНР додали, що оскаржуватимуть мита у Всесвітній торгівельній організації, а також вживатимуть інших контрзаходів. При цьому у Пекіні наголосили, що готові до перемовин з Вашингтоном.

  • Президент США Дональд Трамп заявив, що американці можуть постати перед труднощами через запровадження тарифів на імпорт з Мексики, Канади та Китаю. Він також дав зрозуміти, що торгівельні обмеження можуть торкнутися Євросоюзу та Великої Британії.

Президент Володимир Зеленський заявив, що постачання зброї в Україну від міжнародних партнерів, зокрема Сполучених Штатів, відновлено. За його словами, зараз триває робота над новими домовленостями та збільшенням власного виробництва озброєнь.

У Центрі протидії корупції заявили, що з антикорупціонером і громадським активістом Віталієм Шабуніними, у домі якого Державне бюро розслідувань (ДБР) провели обшуки, немає зв’язку. Де він перебуває зараз – його колегам не відомо. 

Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора повідомили про підозру у воєнних злочинах Сергію Курченку – українському бізнесмену-втікачу, а також групі російських чиновників і ділків. За версією слідства, вони привласнили низку українських промислових підприємств на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини у період з 2017 до 2021 року.

Понад 7,5 тисячі дітей уже користуються оновленими укриттями в навчальних закладах на Полтавщині, Чернігівщині, Одещині, Миколаївщині та Дніпропетровщині. Їх відновила і облаштувала Фундація Олени Зеленської. Ще 17 укриттів наразі у процесі реконструкції.

У ДБР відкидають такі звинувачення ЦПК, наголосивши, що їхні обшуки жодним чином не повʼязані з професійною діяльністю Віталія Шабуніна.