Китай запускає місію для отримання зразків із зворотного боку Місяця

Джерело: CNN

Китай у п’ятницю, 3 травня, запустив космічний корабель без екіпажу з майже двомісячною місією для вилучення пилу та ґрунту зі зворотного боку Місяця.

Фото: Getty Images

Зонд Chang’e-6 – найскладніша роботизована місячна місія Китаю на сьогодні – вилетів на ракеті Long March-5 із космічного стартового центру Wenchang на острові Хайнань у південному Китаї. Національне космічне управління країни заявило, що запуск пройшов успішно.

Заплановано, що посадковий модуль Chang’e-6 приземлиться в кратері на зворотному боці Місяця.

Будь-які зразки дальньої сторони, отримані посадковим модулем Chang’e-6, можуть допомогти вченим вивчити еволюцію Місяця та самої Сонячної системи й надати важливі дані для розвитку місячних амбіцій Китаю.

Китай став першою і єдиною країною, яка здійснила посадку на зворотному боці Місяця під час своєї місії Chang’e-4 у 2019 році.

План місії полягає в тому, щоб посадковий модуль Chang’e-6 зібрав місячний пил і ґрунт. Потім висхідний космічний корабель має транспортувати зразки на місячний орбітальний апарат для передачі в модуль повторного входу та повернення місії на Землю.

За два роки органи прокуратури в Росії скасували реабілітацію понад чотирьох тисяч жертв сталінських репресій.

ДСНС спільно з партнерами створили мобільну гру “Рятівничок”, що навчає дітей, віком від 6 до 12 років, важливих правил пожежної безпеки і тим самим розповідає, як діяти під час різних надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у реальному житті.

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.

Урожай пшениці у 2024 році склав близько 22 млн тонн. Тоді як внутрішнє споживання становить близько 6 млн тонн.