Китай запускає місію для отримання зразків із зворотного боку Місяця
Джерело: CNN
Китай у п’ятницю, 3 травня, запустив космічний корабель без екіпажу з майже двомісячною місією для вилучення пилу та ґрунту зі зворотного боку Місяця.
Зонд Chang’e-6 – найскладніша роботизована місячна місія Китаю на сьогодні – вилетів на ракеті Long March-5 із космічного стартового центру Wenchang на острові Хайнань у південному Китаї. Національне космічне управління країни заявило, що запуск пройшов успішно.
Заплановано, що посадковий модуль Chang’e-6 приземлиться в кратері на зворотному боці Місяця.
Будь-які зразки дальньої сторони, отримані посадковим модулем Chang’e-6, можуть допомогти вченим вивчити еволюцію Місяця та самої Сонячної системи й надати важливі дані для розвитку місячних амбіцій Китаю.
Китай став першою і єдиною країною, яка здійснила посадку на зворотному боці Місяця під час своєї місії Chang’e-4 у 2019 році.
План місії полягає в тому, щоб посадковий модуль Chang’e-6 зібрав місячний пил і ґрунт. Потім висхідний космічний корабель має транспортувати зразки на місячний орбітальний апарат для передачі в модуль повторного входу та повернення місії на Землю.
- В четвер, 29 лютого, державні ЗМІ Ірану повідомили, що Росія запустила в космос іранський дослідницький супутник, який скануватиме рельєф Ірану з орбіти 500 км.
- США звернулися до Індії та Китаю з закликом відмовити Росію розміщувати ядерну зброю в космосі. Держсекретар США Ентоні Блінкен попередив, що будь-який ядерний вибух у космосі знищить не тільки американські супутники, але й китайські та індійські.
- Північна Корея отримала допомогу від Росії для здійснення успішного запуску супутника-розвідника.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.