Китай запускає місію для отримання зразків із зворотного боку Місяця
Джерело: CNN
Китай у п’ятницю, 3 травня, запустив космічний корабель без екіпажу з майже двомісячною місією для вилучення пилу та ґрунту зі зворотного боку Місяця.

Фото: Getty Images
Зонд Chang’e-6 – найскладніша роботизована місячна місія Китаю на сьогодні – вилетів на ракеті Long March-5 із космічного стартового центру Wenchang на острові Хайнань у південному Китаї. Національне космічне управління країни заявило, що запуск пройшов успішно.
Заплановано, що посадковий модуль Chang’e-6 приземлиться в кратері на зворотному боці Місяця.
Будь-які зразки дальньої сторони, отримані посадковим модулем Chang’e-6, можуть допомогти вченим вивчити еволюцію Місяця та самої Сонячної системи й надати важливі дані для розвитку місячних амбіцій Китаю.
Китай став першою і єдиною країною, яка здійснила посадку на зворотному боці Місяця під час своєї місії Chang’e-4 у 2019 році.
План місії полягає в тому, щоб посадковий модуль Chang’e-6 зібрав місячний пил і ґрунт. Потім висхідний космічний корабель має транспортувати зразки на місячний орбітальний апарат для передачі в модуль повторного входу та повернення місії на Землю.
- В четвер, 29 лютого, державні ЗМІ Ірану повідомили, що Росія запустила в космос іранський дослідницький супутник, який скануватиме рельєф Ірану з орбіти 500 км.
- США звернулися до Індії та Китаю з закликом відмовити Росію розміщувати ядерну зброю в космосі. Держсекретар США Ентоні Блінкен попередив, що будь-який ядерний вибух у космосі знищить не тільки американські супутники, але й китайські та індійські.
- Північна Корея отримала допомогу від Росії для здійснення успішного запуску супутника-розвідника.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.
Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.
27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.