Китай заявив, що «підтримує мирні ініціативи щодо України»

Джерело: Reuters

Китай підтримує усі зусилля, спрямовані на мирні переговори щодо України, заявив міністр закордонних справ КНР Ван І на засіданні Ради Безпеки ООН.

Ван І акцентував, що Пекін дотримується чотирьох принципів врегулювання війни: поваги до суверенітету всіх держав, дотримання принципів ООН, врахування безпекових інтересів сторін та підтримки зусиль щодо “мирного вирішення конфлікту”.

Раніше у Саудівській Аравії відбулася зустріч представників США та Росії, де сторони домовилися “продовжувати дипломатичні зусилля” для припинення війни.

Тоді як представник РФ в ООН Василь Небензя заявив, що країни, які пропонують мирні ініціативи, мають розуміти, за його словами, “справжні причини конфлікту”. Також він звинуватив Захід у “намаганні завдати геополітичної поразки” Росії.

Щодо ситуації на Близькому Сході Ван І наголосив, що Сектор Гази є батьківщиною палестинців, а “не об’єктом політичного торгу”. Він розкритикував ідею переселення жителів Гази, яку раніше висловив глава США Дональд Трамп.

Окрім того, китайський міністр додав, що міжнародна спільнота нібито “не повинна зосереджуватися лише на Україні”, оскільки існують й інші кризи, зокрема в Газі, які потребують уваги.

Раніше Ван І заявив, що у всі учасники російсько-української війни повинні брати участь у мирних перемовинах. Зокрема урядовець наголосив на ролі Європи.

Ми сподіваємось, що всі сторони та зацікавлені сторони, прямо залучені у мирні перемовини, візьмуть участь у належному порядку, – сказав він на Мюнхенській конференції з безпеки.

Міністр додав, що Китай позитивно сприймає всі зусилля націлені на припинення війни, зокрема діалог між США та РФ щодо мирних перемовин.

Китай давно закликає до діалогу і перемовин як “єдиного життєздатного розв’язання української кризи”. Торік Китай спільно з Бразилією навіть висунули свій мирний план з закликом до перемовин, але Україна його відкинула як такого, який слугує інтересам Кремля. Також Китай запропонував провести у країні зустріч Трампа та Путіна для перемовин щодо війни в Україні.

У столиці Саудівської Аравії завершились перемовини делегацій США та РФ, які обговорювали припинення війни в Україні.

Представниця Держдепу США Теммі Брюс повідомила, що сторони домовились “викорінити фактори, які викликають дратування у наших двосторонніх стосунках, з метою ухвалення заходів, необхідних для нормалізації роботи наших дипломатичних місій”.

Також Штати та Росія домовились призначати команди для перемовин щодо України, аби працювати над “якнайшвидшим припиненням конфлікту в Україні таким чином, шоб це було стійким та прийнятим для всіх сторін”.

Брюс додала, що сторони домовились розглянути майбутню співпрацю з питань геополітики, а також історичних економічних та інвестиційних можливостей, які виникнуть після завершення війни в Україні.

20 лютого президент Володимир Зеленський провів зустріч зі спеціальним представником Президента США з питань України Кітом Келлогом. Сторони зокрема обговорили ситуацію на полі бою, питання повернення усіх наших полонених, а також дієві гарантії безпеки.

Італійський дім моди Gucci офіційно зареєстрував торгову марку в російській Федеральній службі з інтелектуальної власності.

Міністр фінансів США Скотт Бессент дав зрозуміти, що пом’якшення санкцій проти Росії може бути предметом переговорів. За його словами, Вашингтон може як посилити, так і послабити санкції залежно від готовності Росії до переговорів.

Лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко на тлі різкого загострення у стосунках між владою України та адміністрацією президента США Дональда Трампа закликав перейти від емоцій до раціональних дій, щоб подолати небезпечну для України міжнародну кризу.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України 21 лютого застосовуватимуть графіки відключення електроенергії для промисловості та бізнесу. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.