Китайські дослідники виявили новий експериментальний метод у лікуванні хвороби Альцгеймера
Джерело: General Psychiatry
Китайські медики зробили перші кроки у напрямку нового методу лікування хвороби Альцгеймера. Вони провели операцію, яку називають “цервікальне шунтування”, і спостерігали перспективні результати.
Хвороба Альцгеймера викликає прогресивне пошкодження клітин мозку, що порушує пам’ять і когнітивні функції. Зазвичай це пов’язано з накопиченням бета-амілоїдних та тау-білків, які утворюють бляшки і клубки в мозку.
Дослідники вирішили спрямувати зусилля на покращення функціонування глімфатичної системи — механізму очищення мозку від відходів. Теоретично це дозволило б швидше видаляти токсичні білки.
Дослідження проводилось у співпраці між Шанхайським центром психічного здоров’я, Шанхайською дев’ятою народною лікарнею та Шанхайським університетом Цзяо Тонг. Пацієнт продемонстрував незначне покращення когнітивних функцій за тестом Mini-Mental Status Examination та зниження показників депресії.
Проте результати потребують подальшого дослідження на більшій вибірці. Поки що немає доказів, що ця методика може стати ефективним засобом лікування для широкого кола пацієнтів. Експерти зазначають, що хоч гіпотеза про поліпшення лімфодренажу виглядає перспективною — вона не здатна відновити вже пошкоджені нейрони.
Ця процедура є частиною ширших досліджень у лікуванні Альцгеймера. Серед інших перспективних напрямків — новий препарат донанемаб (Kisunla), який продемонстрував здатність сповільнювати когнітивне зниження. Також другим є ALZ-801 і Леканемаб, що показують потенціал у видаленні амілоїдних білків з мозку.
Новий хірургічний підхід став одним із багатьох, що активно досліджуються. На сьогодні жоден із методів не надає повного вилікування, але дослідження активно тривають.
- Дослідження показало, що через самотність ризик розвитку деменції збільшується.
- Результати нового дослідження засвідчили, що травматичні падіння на 21% збільшують ризик подальшого діагностування хвороби Альцгеймера або інших форм деменції в літніх людей.
- Дослідження свідчить, що вживання більше їжі та напоїв з великою кількістю флавоноїдів, наприклад ягоди, чай і червоне вино, може знизити ризик деменції на 28%.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.
Міністр охорони здоров’я США Роберт Кеннеді-молодший виступив перед Конгресом на тлі масштабного спалаху кору у країні, масових звільнень у федеральній системі охорони здоров’я та суттєвих скорочень бюджету відомства, яке він очолює.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
У Мінфіні підрахували, що на повне відновлення Нового безпечного конфайнменту над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС після російського удару може знадобитися понад 100 мільйонів євро.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.