Китайські дослідники виявили новий експериментальний метод у лікуванні хвороби Альцгеймера
Джерело: General Psychiatry
Китайські медики зробили перші кроки у напрямку нового методу лікування хвороби Альцгеймера. Вони провели операцію, яку називають “цервікальне шунтування”, і спостерігали перспективні результати.
Хвороба Альцгеймера викликає прогресивне пошкодження клітин мозку, що порушує пам’ять і когнітивні функції. Зазвичай це пов’язано з накопиченням бета-амілоїдних та тау-білків, які утворюють бляшки і клубки в мозку.
Дослідники вирішили спрямувати зусилля на покращення функціонування глімфатичної системи — механізму очищення мозку від відходів. Теоретично це дозволило б швидше видаляти токсичні білки.
Дослідження проводилось у співпраці між Шанхайським центром психічного здоров’я, Шанхайською дев’ятою народною лікарнею та Шанхайським університетом Цзяо Тонг. Пацієнт продемонстрував незначне покращення когнітивних функцій за тестом Mini-Mental Status Examination та зниження показників депресії.
Проте результати потребують подальшого дослідження на більшій вибірці. Поки що немає доказів, що ця методика може стати ефективним засобом лікування для широкого кола пацієнтів. Експерти зазначають, що хоч гіпотеза про поліпшення лімфодренажу виглядає перспективною — вона не здатна відновити вже пошкоджені нейрони.
Ця процедура є частиною ширших досліджень у лікуванні Альцгеймера. Серед інших перспективних напрямків — новий препарат донанемаб (Kisunla), який продемонстрував здатність сповільнювати когнітивне зниження. Також другим є ALZ-801 і Леканемаб, що показують потенціал у видаленні амілоїдних білків з мозку.
Новий хірургічний підхід став одним із багатьох, що активно досліджуються. На сьогодні жоден із методів не надає повного вилікування, але дослідження активно тривають.
- Дослідження показало, що через самотність ризик розвитку деменції збільшується.
- Результати нового дослідження засвідчили, що травматичні падіння на 21% збільшують ризик подальшого діагностування хвороби Альцгеймера або інших форм деменції в літніх людей.
- Дослідження свідчить, що вживання більше їжі та напоїв з великою кількістю флавоноїдів, наприклад ягоди, чай і червоне вино, може знизити ризик деменції на 28%.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.
Президент Росії Володимир Путін підписав указ про затвердження засад державної мовної політики, в якому серед загроз для російської мови згадується використання іноземних слів. У документі йдеться, що чужомовна лексика нібито підриває “єдину культурно-цивілізаційну спільність Руського миру”.
Алергічний кон’юнктивіт – це реакція на подразники, як-от пилові кліщі, пилок чи шерсть тварин. Очі стають червоними, сверблять, сльозяться та набрякають. Хоча симптоми можуть виглядати лячно, у більшості випадків допомагають прості домашні методи: антигістамінні препарати, охолоджувальні компреси та краплі для очей.
Британське видання The Economist опублікувало оцінку темпів російського наступу в рамках кампанії, яку воно називає “Літній наступ 2025” і яка, за їхніми даними, стартувала 1 травня. Згідно з аналізом, у середньому Росія просувається на 15 квадратних кілометрів щодня – це приблизно розмір міжнародного аеропорту Лос-Анджелеса.
У притулку для диких тварин у Замбії шимпанзе створили власний тренд: вони почали вставляти травинки та гілочки собі у вуха, а подекуди й у зад. І це – не жарт, а частина нового дослідження, яке опублікували вчені з Утрехтського університету.