Китайські компанії відмовляються страхувати експорт до РФ – ЗМІ

Джерело: The Moscow Times

Китайська державна страхова компанія Sinosure, котра спеціалізується на страхуванні експортних операцій, почала обмежувати співпрацю з російськими підприємствами. Російські імпортери зазначають, що Sinosure відмовляється страхувати угоди, посилаючись на внутрішню політику та аналогію з обмеженнями, котрі запровадили великі китайські банки, як-от Bank of China.

У межах стандартної процедури Sinosure зазвичай погоджує ліміт на постачання, пропонуючи до 90-95% страхового покриття із терміном відстрочки платежу до 120 днів. Це забезпечує постачальнику компенсацію, якщо імпортер не здійснить оплату. Однак нині з’явилися повідомлення про відмови у страхуванні поставок для російських компаній, навіть для несанкційних товарів, таких як хімічна продукція.

За словами Андрія Гусєва, керуючого партнера Nordic Star, Sinosure все частіше відмовляється страхувати угоди в енергетиці, машинобудуванні та хімії. Причини комплексні — побоювання щодо репутаційних ризиків та можливих санкцій.

Експерти прогнозують, що такі обмеження від Sinosure ускладнять російським компаніям доступ до страхування експортних операцій між Росією та Китаєм.

Китайська влада створила Sinosure у 2001 році, щоб сприяти розвитку зовнішньої торгівлі. Компанія займається страхуванням торгових кредитів.

Компанія вертолітних турів New York Helicopter Tours, яка причетна до катастрофи на річці Гудзон, припиняє діяльність.

Американський постановник Кріс Коламбус, режисер, зокрема, комедії “Сам удома 2”, заявив, що хоче вирізати з цього фільму камео нинішнього президента США Дональда Трампа.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Президент США Дональд Трамп припустив можливість накласти на Гарвардський університет податки як на політичну організацію.

Компанії Apple вдалося уникнути найбільшої кризи з часів пандемії COVID-19. Запроваджені президентом США Дональдом Трампом 125% мита на товари, вироблені в Китаї, загрожували зруйнувати ланцюжок постачання компанії так само, як пʼять років тому.