Китайський виробник безпілотників DJI судитиметься з Пентагоном
Джерело: Bloomberg
Китайська фірма з виробництва дронів DJI подала до суду на Пентагон за те, що він вніс її у список військових компаній.
Представник китайської компанії зауважив, що вона понад рік – 16 місяців – намагались врегулювати це питання з міноборони США, однак зазнавши невдачі, звернулись до суду.
“DJI вирішила, що у неї немає альтернативи, аніж як шукати захисту у федеральному суді. DJI не належить і не контролюється китайськими військовими і саме міноборони визнає, що DJI виготовляє споживчі та комерційні дрони, а не військові”, – сказав представник китайської компанії.
Пентагон веде список китайських військових компаній, який постійно оновлюється, відповідно до закону про національну оборону. Ці зусилля спрямовані на те, щоб протистояти меті Пекіна придбати передові технології, розроблені китайськими компаніями, які “виглядають як цивільні організації”.
Відтак Пентагон має виявляти такі компанії, які безпосередньо чи опосередковано працюють у США. Китайську DJI внесли у список у 2022 році. Американським компаніям заборонено працювати з фірмами, внесеними у список.
Варто зауважити, що DJI не перше китайська компанія, яка судитиметься з Пентагоном через потрапляння у список. Виробник мікросхем Advanced Micro-Fabrication Equipment Inc. також подав до суду на міноборони США з аналогічних причин.
- Китай заявив, що заборонить експорт цивільних безпілотників, які можуть бути використані у військових цілях. Крім цього, певні функції безпілотників будуть обмежені.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підтвердив, що в Раді обговорюють можливість дозволити чоловікам віком 18-24 років виїжджати за кордон.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що Росія використовує депортацію українських громадян через Грузію як інструмент тиску.
Міністерство промисловості Китаю планує заборонити перепродаж нових автомобілів протягом шести місяців після їх реєстрації. Так хочуть розв’язати проблему продажу вживаних автомобілів з нульовим пробігом.
Під час виконання бойового завдання на фронті загинув волонтер, директор авіаклубу “Одеса”, ветеран війни в Афганістані, військовослужбовець ЗСУ Костянтин Оборін на псевдо “Камікадзе”.
Після скорочення фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Зімбабве різко зросла захворюваність і смертність від малярії.