Китайський виробник безпілотників DJI судитиметься з Пентагоном

Джерело: Bloomberg

Китайська фірма з виробництва дронів DJI подала до суду на Пентагон за те, що він вніс її у список військових компаній.

Представник китайської компанії зауважив, що вона понад рік – 16 місяців – намагались врегулювати це питання з міноборони США, однак зазнавши невдачі, звернулись до суду.

“DJI вирішила, що у неї немає альтернативи, аніж як шукати захисту у федеральному суді. DJI не належить і не контролюється китайськими військовими і саме міноборони визнає, що DJI виготовляє споживчі та комерційні дрони, а не військові”, – сказав представник китайської компанії.

Пентагон веде список китайських військових компаній, який постійно оновлюється, відповідно до закону про національну оборону. Ці зусилля спрямовані на те, щоб протистояти меті Пекіна придбати передові технології, розроблені китайськими компаніями, які “виглядають як цивільні організації”.

Відтак Пентагон має виявляти такі компанії, які безпосередньо чи опосередковано працюють у США. Китайську DJI внесли у список у 2022 році. Американським компаніям заборонено працювати з фірмами, внесеними у список.

Варто зауважити, що DJI не перше китайська компанія, яка судитиметься з Пентагоном через потрапляння у список. Виробник мікросхем Advanced Micro-Fabrication Equipment Inc. також подав до суду на міноборони США з аналогічних причин.

Віцепрем’єрка Молдови Крістіна Герасимова заявила, що Росія вклала близько 100 мільйонів євро для зірвання виборів і референдуму щодо вступу країни до ЄС. 

Уночі 19 жовтня російські окупаційні війська безпілотниками атакували енергооб’єкти у Сумській області. Унаслідок атаки десятки тисяч жителів без світла, в регіоні вводять аварійні графіки.

Уночі 19 жовтня російське місто Брянськ атакували безпілотники. Місцеві жителі стверджують, що під атакою опинився завод “Кремній ЕЛ”, де виготовляють мікроелектроніку.

КМВА повідомила нові деталі про наслідки нічної атаки безпілотників на столицю.

Куба опинилась без електроенергії унаслідок виходу з ладу головної електростанції країни. Без світла залишились 10 000 000 осіб.