Київське метро збільшує інтервали між поїздами через брак кадрів, зокрема після мобілізації
Джерело: пресслужба КП “Київський метрополітен”/Facebook
КП “Київський метрополітен” через дефіцит фахівців робітничих професій, що виник у зв’язку з міграцією та мобілізацією, збільшить інтервали між поїздами в пікові години.
“Наразі в КП “Київський метрополітен” виник гострий дефіцит фахівців робітничих професій. Зокрема машиністів електропоїздів – 83 вакансії, електромеханіків – 48, токарів і слюсарів за відповідними напрямами – 161″, – повідомили у комунальному підприємстві.
А також пояснили, що причиною збільшення кількості вакансій є частково вимушена міграція, специфіка професій і мобілізаційна робота у зв’язку з воєнним станом.
Зокрема, близько 7% метрополітенівців нині перебувають у лавах ЗСУ, і їхня кількість постійно збільшується.
Зазначається, що “Київський метрополітен” постійно проводить посилену кадрову роботу із залучення фахівців. Зокрема, співпрацює із закладами профільної освіти та міським центром зайнятості. Водночас метрополітен є вузькопрофільним підприємством, і підготовка та адаптація деяких професій потребує довготривалого спеціального навчання.
Так, машиніст електропоїзда, до моменту його самостійної роботи на лінії, навчається більш як 12 місяців.
“З огляду на поточну кадрову ситуацію, найближчим часом будуть змінені графіки руху поїздів на всіх лініях підземки. Інтервали між поїздами будуть збільшені орієнтовно на одну хвилину в міжпіковий період та на 45 секунд – у “пікові” години”, – повідомили у КП “Київський метрополітен”.
- Комітет ВР з питань економічного розвитку повідомив про варіант економічного бронювання працівників, який передбачає, що за одного співробітника підприємство повинне платити щомісяця військовий збір розміром 20 000 гривень.
- Уряд України ухвалив рішення продовжити на один місяць усі чинні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. Це стосується відстрочок, які надано згідно з постановою №76 і які мали закінчитися станом на 7 травня 2024 року.
- Профільний комітет Верховної Ради України не підтримав правку до законопроєкту про мобілізацію щодо того, що від мобілізації пропонувалось бронювати чоловіків із зарплатнею понад 35 000 гривень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.
4 листопада міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час восьмого з початку повномасштабної війни візиту до України пообіцяла додаткові 200 млн євро допомоги на майбутній зимовий період.
У Києві провели акцію на підтримку військовополонених “Не мовчи! Полон вбиває” у 87-му роковину розстрілу української інтелігенції в урочищі Сандармох, у Карелії.
4 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Канада виділить Україні 5 млрд канадських доларів (близько $3,7 млрд) у межах ініціативи G7 щодо заморожених російських активів. Кошти скерують на підтримку України в умовах війни.