Київські митники виявили сотню археологічних знахідок у поштових відправленнях

Джерело: Київська митниця

У двох міжнародних поштових відправленнях до Німеччини київські митники виявили археологічні знахідки VIII ст. до н.е. – ХІІІ ст. н.е. Серед сотні предметів були стародавня метальна зброя, знаряддя праці та елементи одягу.

Одне відправлення прямувало за кордон із Черкас, а інше – з міста Ічня (Чернігівщина).

Фото: Київська митниця

Усі предмети скерували на експертизу до Національного музею історії України. Експерти проведуть роботи щодо встановлення належності їх до культурних цінностей. Вже ідентифіковано 15 бронзових наконечників стріл від передскіфського до скіфських часів (VIII – V ст. до н.е.).

Фото: Київська митниця

Митники знайшли мідно-бронзові тесла, які належать до періоду ранньої та середньої бронзи (III – середина ІІ ст. до н.е.). Раніше вони призначалися для видовбування корит, човнів-довбанок тощо. Ще було виявлено 54 бронзові ремінні пряжки та їх фрагменти, які віднесено до черняхівської культури (III – початок V ст.).

Фото: Київська митниця

Дев’ять залізних наконечників стріл віднесли до салтівської культури (V – X ст.). Ще 15 предметів визначили як залізні ножі доби Русі (X – XIII ст.).

Фото: Київська митниця

Фото: Київська митниця

Протягом доби російські армійці 18 разів вдарили по житлових масивах Донецької області, загалом область зазнала 1 843 удари, внаслідок чого поранень зазнало троє осіб.

Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одну прихильницю рашизму, яка співпрацювала з російськими окупантами після захоплення Харківщини.

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна – зазнала поранень.