Laptops for Ukraine: до України прибула перша тисяча ноутбуків, планшетів і телефонів у межах ініціативи Єврокомісії

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України

Україна отримала першу тисячу ноутбуків, планшетів і телефонів у межах кампанії “Laptops for Ukraine”.

Європейська організація, яка представляє галузь цифрових технологій, DIGITALEUROPE у співпраці з Європейською комісією та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України відправили в Україну понад 1 000 технічних пристроїв: ноутбуків, планшетів, телефонів. Передача відбулася через Механізм цивільного захисту ЄС у межах першого етапу кампанії “Laptops For Ukraine”.

Найближчим часом пристрої передадуть студентам, лікарням, місцевим державним установам, які постраждали від війни, та регіонам, що потребують технічного забезпечення.

Зображення: Мінцифри

Кампанія Laptops for Ukraine (“Ноутбуки для України”) – це ініціатива Європейської комісії, Міністерства цифрової трансформації України та DIGITALEUROPE, європейської організації, що представляє галузь цифрових технологій. Кампанія стартувала 1 грудня 2022 року та має на меті зібрати понад 50 000 одиниць техніки, щоб забезпечити школам, лікарням і державним адміністраціям якісний доступ до інтернету.

Першу партію техніки за сприяння гуманітарного хабу в Словаччині, який є частиною Механізму цивільного захисту ЄС, доставлено в МОЗ України, комунальний заклад “Обласний комплексний центр надання соціальних послуг” Вінницької області та Благодійний фонд “Місто Добра”, її розподілять відповідно до першочергових потреб цих закладів.

За словами заступниці міністра цифрової трансформації Валерії Іонан, “Laptops for Ukraine” – це кампанія не лише технологічної підтримки. Це також прояв солідарності та єдності з європейською спільнотою, частиною якої Україна вже, безперечно, є.

“Завдяки партнерам та небайдужим громадянам європейських країн українські освітні та медичні заклади отримають потужне підсилення. Сьогодні понад 200 000 школярів у найбільш постраждалих регіонах України навчаються віддалено, тому доступ до інтернету та якісні технологічні ресурси є необхідними для комфортного навчального процесу”, – пояснила Валерія Іонан.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.